Україна вводить ліцензування експорту зерна до п’яти країн Східної Європи

0 412

Україна запроваджує ліцензування експорту зерна до п’яти країн Східної Європи і наразі не експортує до 5 прикордонних країн агропродукцію без їхнього погодження, пише SEEDS.

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський під час зустрічі міністрів сільського господарства країн Вишеградської групи (Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини).

Він зазначив, що Україна вводить внутрішню процедуру верифікації експорту чотирьох культур (кукурудза, ріпак, соняшник, пшениця) до п’ятьох країн ЄС, повідомили в Мінагрополітики.

“Ця процедура передбачає видачу ліцензії від українського уряду протягом 30 днів з дня отримання заявки на експорт. Відповідна постанова уже ухвалена, а тому експорт до п’яти країн без їхнього погодження вже не відбувається. Протягом цих 30 днів Україна інформує ЄК комісію та відповідну країну про отримання заявки на експорт”, — сказав міністр.

Він наголосив, що механізм, коли експорт без погодження від країни-сусіда не відбувається, є максимально конструктивним і зрозумілим, та враховує інтереси усіх сторін.

Читайте також: Через закриття зернових коридорів українські фермери почали жвавіше продавати сільгосптехніку

Микола Сольський також зазначив, що Україна надіслала країнам сусідам пропозиції як саме діятиме такий механізм і очікує відповідей та можливих варіантів рішень. На сьогодні офіційна відповідь надійшла від Румунії.


Починаючи з 15 вересня Єврокомісія не продовжила тимчасові обмеження експорту української агропродукції до 5 країн ЄС. Після цього рішення Україна протягом 72 годин напрацювала пропозиції щодо досягнення компромісу. 17 вересня пропозиції були направлені Єврокомісії та країнам-сусідам. 18 вересня вони вже обговорювались на координаційній платформі Україна-ЄС.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!