Супермаркети України підтримують збільшення поставок від українських фермерів

0 134

На полицях українських супермаркетів восени 2023 року відбуваються зміни в асортименті овочів та фруктів. На думку фахівців, частка імпортної продукції буде відчутно збільшуватись, пише SEEDS.

За словами Катерини Нічаєвої, директорки департаменту фреш мережі VARUS, збільшується імпорт овочів та фруктів, оскільки літній сезон добіг кінця. Про це вона розповіла у коментарі Міжнародній платформі плодоовочевого бізнесу EastFruit.

“Основними критеріями для вибору імпортерів є якість, смак товару та ціна. Зараз закінчився сезон кісточкових фруктів, а починається сезон цитруса, який буде імпортуватись з Туреччини, Греції, Іспанії та Італії, як і в попередні роки.

Помело буде завозитись з Китаю, а гранат – з Туреччини, Єгипту, Азербайджану та Узбекистану. Загалом частка імпорту фруктів прогнозується на рівні 60-70%”, – зазначає представниця мережі супермаркетів VARUS Катерина Нічаєва.


Катерина Нічаєва, директорка департаменту фреш мережі VARUS

Частка імпортної та місцевої продукції на полицях українських супермаркетів залежатиме від декількох факторів.

Як підкреслює Катерина Звєрєва, керівниця сайту Міжнародної інформаційно-аналітичної платформи EastFruit, директорка з розвитку Української плодоовочевої асоціації, на вибір ритейлерів та українських споживачів щодо імпортних або локальних овочів і фруктів впливає декілька основних чинників:

  • ціна,
  • якість,
  • сезонність,
  • екологічність,
  • зручність,
  • фактор етичності та підтримки локального «свого» виробника.

«І все ж ціна залишається одним з основних факторів при виборі овочів та фруктів. У сезон локальні овочі та фрукти часто більш доступні за ціною, в той час, як імпортні можуть бути дорожчими через логістичні та митні витрати», – зазначає Катерина Звєрєва.

Також вона переконана, що мережі супермаркетів, як і їхні покупці в Україні звертають увагу на якість продукту. Локальні овочі та фрукти можуть бути свіжішими через швидке транспортування «з лану до столу». Проте, імпортні фрукти та овочі можуть представляти більшу різноманітність та вдовольняти екзотичні вподобання вимогливого покупця.


Катерина Звєрєва, керівниця сайту Міжнародної інформаційно-аналітичної платформи EastFruit, директорка з розвитку Української плодоовочевої асоціації

«Також фактор сезонності впливає на те, яка плодоовочева продукція наразі є на полицях українських супермаркетів: локальні овочі та фрукти часто доступні лише в сезон, у той час, як імпортні можуть бути доступні протягом усього року.

Якщо ж подивитися з іншого боку, частина українських споживачів свідомо обирає локальні овочі та фрукти з екологічних та етичних міркувань, щоб підтримувати власним виробом місцевих фермерів», – зазначає Катерина Звєрєва, керівниця сайту Міжнародної інформаційно-аналітичної платформи EastFruit, директорка з розвитку Української плодоовочевої асоціації.

Щодо ситуації навколо закупівлі овочів українськими мережами супермаркетів, то за словами Катерини Нічаєвої, директорки департаменту фреш мережі VARUS, зараз вони майже повністю закуповуються на внутрішньому ринку. Проте з приходом холодів імпорт стає актуальнішим.

Читайте також: Одразу 12 тисяч невеликих українських фермерів отримали безоплатно добрива для осінньої посівної

«Вже за кілька тижнів будуть імпортовані салати. Команда VARUS проводить моніторинг різних країн перед початком осінньо-зимового сезону, проте планово основними імпортерами будуть Туреччина, Марокко, Польща, Бельгія та Нідерланди», – зазначає фахівчиня плодоовочевого ритейлу.

Для внутрішньої закупівлі на осінньо-зимовий сезон актуальними залишаються столові овочі, яблука та груші.

«VARUS надає пріоритет вітчизняним виробникам і буде підтримувати збільшення поставок від українських фермерів. Мережа має професійних менеджерів, які завжди готові надати консультацію та допомогу своїм партнерам», – зазначає вона.За словами Катерини Нічаєвої, в цьому році спостерігалась низька ціна на всі столові овочі, проте тенденція вже почала плавно змінюватись у бік підвищення цін. Вже за кілька місяців вартість цієї категорії продукції суттєво зросте.

«На цитрусові ціни очікуються на рівні торішніх, а от щодо інших товарів прогнозувати щось зарано, адже імпортні закупівлі тільки починаються», – зазначає фахівчиня плодоовочевого ритейлу.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!