Українців закликали повертати підсніжники з городів назад до лісів

1 1 714

Настав час викопувати підсніжники на городах і пересаджувати їх назад у ліс, де вони зникли. Таку добру справу започаткували активісти Київського еколого-культурного центру, пише SEEDS.

Днями центр провів пересадку підсніжників із городів у ті ліси під Києвом, де такі квіти нині зустрічаються нечасто.

«Настав час повертати лісу борги. Довгий час люди рвали або викопували в лісі підсніжники та висаджували їх у себе на городі. Таким чином у багатьох лісах підсніжники зникли і потрапили до Червоної книги.

Тепер настав час викопувати підсніжники на городах і пересаджувати їх назад у ліс, де вони зникли», – йдеться в повідомленні центра у Facebook.

Крім цього Київський еколого-культурний центр оголосив Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Поділись із лісом підсніжниками – 2023». Конкурс проводитися з метою організації посадки в лісах, там де вони були раніше, вирощених у штучних умовах (вдома на ділянці, на дачі) природних підсніжників (Galanthus nivalis).

Читайте також: Садівник з Одещини виростив на березі лиману екзотичний сад

Конкурс проводитиметься з 20 квітня 2023 р. до 15 травня 2023 р., коли у підсніжників вже нема квітів. У конкурсі можуть брати участь діти середнього та старшого шкільного віку і тільки в тих областях, де не були військові дії.

Учасник конкурсу повинен особисто посадити у сусідньому з селом лісі понад 30 кущів підсніжників. Висаджувати в лісі треба тільки природний підсніжник.

«Садити в лісі слід тільки підсніжники, викопані вдома на ділянці, викопувати в  іншому місті у лісі для пересадки підсніжники не можна», – наголосили в оргкомітеті конкурсу.

Необхідно надіслати фотографії, які відображають як учасник конкурсу викопує підсніжники вдома на ділянці і потім пересаджує їх у ліс. Буде відібрано 3 найкращі роботи, автори яких отримають нагороду.

Положення про конкурс «Поділись лісом з підсніжниками» знаходиться на сайті Київського еколого-культурного центру. Підсумки конкурсу наприкінці травня 2023 р. будуть розміщені знову ж таки на сайті центру.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Діана пише

    Це шо як в порядку натуроподаткування ?

    А з пролісками шо робити ?

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!