Виноградар з Тернопільщини вирощує майже сто сортів сонячної лози

0 897

Руслан Заверуха із села Коцюбинці, що на Тернопільщині, виноградарством зацікавився п’ять років тому. За цей короткий час він опанував всі премудрості «солодкої» справи та заклав сад, де росте майже сто сортів сонячної лози, пише SEEDS.

«На нашому подвір’ї виноград ріс завжди. Це був традиційний синій сорт, який не потребував особливого догляду. Щоправда, раніше він мене не дуже цікавив. У дитинстві я більше любив ласувати солодкими ягодами.

По-справжньому виноград захопив мене років п’ять тому. Усе почалося з кількох кущів, які я замовив в інтернеті. Це були сорти Юпітер, Століття, Дубовський рожевий, Надія рання, Надія АЗОС та Преображення. Для них я спеціально підготував ділянку – викорчував у садку старі вишні, і висадив у два ряди виноград», – розповів Руслан Заверуха газеті “Сільський господар плюс”.

Перший урожай здивував не лише виноградаря, а навіть його односельців. Багато з них захотіли, щоби така сонячна лоза росла й біля їхньої хати. Тоді Руслан і вирішив вирощувати ще й саджанці винограду.

Одночасно господар поповнював свою колекцію новими сортами. Спеціально придбав ще одну земельну ділянку. Збудував там теплицю, довжиною 26 метрів, у якій теж вирощує виноград. Крім сонячної лози, на ділянці «приписалися» полуниці, лохина, смородина, порічки, ожина.

Читайте також: Садівник з Одещини виростив на березі лиману екзотичний сад

Такому господарству Руслан Іванович присвячує весь свій час. Допомагає йому дружина Оксана. До виноградної справи долучаються також і діти.

«Усю інформацію про вирощування сонячної лози я шукав в інтернеті, – розповідає чоловік. – Переглянув у ютубі сотні відео, прочитав багато літератури. Та хоч досвід уже маю чималий, утім вчитися не перестаю. Бо щоразу з’являються нові сорти, а з ними і нові хвороби та шкідники.

Щоб отримати бажаний урожай, потрібно добре потрудитися. Найперше необхідно вибрати місце для садіння. Воно має бути сонячне. Ідеально, коли сонце його не покидає впродовж дня. Лоза потребує міцної опори, тому обов’язково слід подбати і про шпалери».   

З винограду господар готує домашнє вино. За його словами, воно ароматне, в міру солодке і завжди дуже смачне. А дружина пана Руслана сушить з винограду родзинки, якими із задоволенням ласують дорослі та діти.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!