Українські аграрії закликають світ відмовитись від російського зерна

0 305

Українські аграрні асоціації (УКАБ, ВАР, АСУ, УАК, ВАФ та ін.) об’єднались для спільного звернення до міжнародних зернотрейдингових компаній. Аграрії наполягають на необхідності відмови закупівлі зернових та олійних культур з Росії, повідомляє SEEDS.

Представники АПК пропонують частково замістити російську аграрну продукцію українською. Зокрема, планується навантажувати зерном вантажівки, які привезли гуманітарну допомогу з ЄС та повертаються до своїх країн.

“Минулого року був зібраний рекордний врожай зернових та олійних культур – 108 млн т. Станом на зараз ми маємо величезні надлишки призначені на експорт: кормового зерна кукурудзи – близько 15 млн т, соняшнику під олію в обсязі до 3 млн т та шроту до 3 млн т, сої – до 1 млн т, які країна могла б постачати світу і підтримувати нашу економіку.

За минулий тиждень – тиждень війни – світові ціни на зерно через дії Росії злетіли на $50-70/т. Весь світ платить за безглузді та криваві дії Росії. При чому більшість міжнародних зернотрейдерів продовжують купувати зерно та інші продовольчі товари у росії, фінансуючи таким чином їхні війська.

Український народ, аграрна спільнота намагається відбудувати нові ланцюжки постачання продовольства та інших гуманітарних вантажів з Європи сухопутними шляхами. У нас є певна, хоча й дуже обмежена можливість на зворотньому шляху цих гуманітарних постачань, замість пустих автівок з України в Європу завантажувати їх надлишками зерна, щоб потім постачати через європейські порти морем. Звісно, така логістика буде складною та більш дорогою, але такий шлях суттєво б допоміг фінансовій стабільності України та забезпечив постачання надлишків на світовий цивілізований ринок”, – йдеться на сторінці Асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ).

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!