Українські виробники отримали доступ до канадського ринку м’яса птиці

0 309

Починаючи з листопада акредитовані українські підприємства можуть використовувати погоджений сторонами Офіційний сертифікат щодо перевірки м’яса для експорту м’яса птиці з України до Канади. Експорт м’яса птиці з України до Канади відбуватиметься в рамках Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою (CUFTA), яка була підписана 11 липня 2016 року, а 1 серпня 2017 набула чинності. Переговори про погодження сертифікату щодо перевірки м’яса птиці тривали понад 6 років, з 2016 року, пише SEEDS.

Про це йдеться на сайті Союзу птахівників України.

У травні 2022 року прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським повідомив про скасування Канадою всіх мит (у тому числі у рамках квот) на українську продукцію. Такий режим діятиме впродовж 12 місяців починаючи з 09.06.2022 року. Це рішення стало продовженням ініціативи ЄС і Великої Британії, що підтверджує зацікавленість розвинутих держав залучати українську економіку до власних промислових і торгових ланцюгів.

Тобто, експорт м’яса птиці відбуватиметься без застосування митних зборів та тарифних квот до червня 2023 року.

Читайте також: Ціни на м’ясо: найбільше подорожчала свинина

Сторонами погоджено, що перші десять товарних партій м’ясних продуктів з України підлягатимуть повній органолептичній перевірці.

Акредитація нових підприємств відбуватиметься Канадським агентством перевірки безпеки продуктів харчування дистанційно або під час «фізичної» перевірки на місці. З переліком акредитованих українських підприємств, які мають право імпортувати м’ясну продукцію до Канади, можна ознайомитися за посиланням.

Промислове птахівництво та молочне скотарство в Канаді входять до так званої системи управління поставками в агропромисловому комплексі та фактично є закритими для суттєвого імпорту.

Система передбачає централізоване визначення рівня імпортних тарифних квот, управління поставками на місцевому рівні та встановлення місцевих цін на вироблену продукцію. Тарифні квоти визначає Global Affairs Canada відповідно до торгівельних зобов’язань держави.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!