“Усю худобу мусив випустити в заміновані поля під російські авіабомби”: фермер чотири місяці прожив під обстрілами

0 227

Справді трагічна доля більшості господарств, що опинилися в окупації чи на лінії фронту: спалені поля, викрадений врожай, вбиті чи посічені снарядами тварини. Дехто не залишає господарство до останнього, шукає шляхи вивезення тварин, але далеко не всім це вдається, пише SEEDS.

Фермеру Олександру з села між Сіверськом та Лисичанськом, який протягом чотирьох місяців доглядав за господарством попри постійні обстріли та бомбардування, все-таки довелося покинути рідні місця і залишити справу, створювану десятиліттями. Найбільше йому шкода тварин, яких на фермі було понад 200 голів – корови, свині, вівці.

Врятувати вдалося обладнання для виготовлення сирів, тому Олександр сподівається, що з часом йому вдасться усе відбудувати та відновити. Але у селі залишилось більшість сільськогосподарської техніки, майстерня, обладнання.

“Все наживалося роками, а вивезти за два дні?! Як повантажити на причіп пів століття життя? Сироварня, пастеризатор, охолоджувачі молока — все порахувати, то на мільйони три, напевно, лишилося обладнання”, – розповів фермер у коментарі для hromadske.

Доглядати господарство під обстрілами протягом кількох місяців Олександру допомагала доярка Галина та двоє її доньок, а також тракторист.


Олександр разом зі своїми працівниками

“Переживав: коли працює доїльне обладнання, не чути прильотів та вибухів. Треба пильно дослухатися і вчасно впасти, щоби не розірвало й осколком не вбило. Тільки чую свист — упав. Хлопок буває за п’ять секунд після пострілу, бува, що тільки хлопок — і одразу вибух, це ж все залежить від атмосферного тиску. Авіабомби скидають здебільшого на всі приміщення, де може бути захована українська техніка. Якщо є якийсь навіс — рано чи пізно буде приліт. Ферма привертає увагу першою”, – говорить власник господарства.Коли стало вже зовсім нестерпно, фермер перевіз своїх працівників. Коштів, щоб вивезти худобу, у нього не було, тому довелося піти на важкий крок.

“Я зайшов до хліва, корови дивляться жалісно, просять пити, а в мене вже нічого їм дати. 38 дійних корів, 12 теличок, близько 70 телят, з них 20 бичків, 60 баранів, 10 свиней та пару осликів з ослятком — усю худобу мусив випустити в заміновані поля під російські авіабомби. Їх порозриває “Градами”, осколково-фугасними снарядами, аби лиш не мучилися. Бо як худобі відірве ногу, ніхто не порятує від мук. Новонароджених телят шкода до сліз. Відпустив і шістьох вівчарок, які охороняли ферму», — розповів Олександр.

Фермер допоміг евакуюватися з рідного села ще кільком родинам. Попри все, Олександр сподівається повернутися до рідного дому і відновити господарство.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!