Ягід більше не буде: закінчився сезон літніх сортів

0 210

На українському ринку цього тижня реалізують останні партії літніх сортів суниці садової. Цього року в кінці сезону ягода за оптовими цінами у півтора рази дорожча, ніж у 2021 році. Утім, ціни на лохину, навпаки, продовжують знижуватися, повідомляє SEEDS.

“Ціни на суницю садову варіюються в межах 50-80 грн/кг. При цьому пропозиція ягоди на ринку дуже обмежена. Варто наголосити, що цього року садівники реалізують таку продукцію в середньому на тиждень довше, ніж минулого сезону. Пов’язано це з пізнішим стартом збору врожаю, оскільки Херсонська область, яка починала постачання цієї продукції однією з перших, сьогодні перебуває під окупацією і фактично не мала можливості протягом усього сезону постачати суницю садову на більшу частину території країни”, – зазначають аналітики порталу EastFruit.

Виробники ягоди зазначають, що через зростання вартості логістики навіть підвищення цін подекуди не сприяло тому, щоб хоча б покрити витрати на виробництво.

Що ж до лохини, то ціна на ягоду стрімко знижується вже другий тиждень поспіль.

“Сьогодні українські виробники пропонують лохину по 150-210 грн/кг, що в середньому на 26% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня. За словами виробників, одразу низка факторів провокує зниження цін у даному сегменті. Так, пропозиція на ринку лохини наразі досить об’ємна, оскільки цього року помітно зросла врожайність цієї ягоди. Виробництво лохини в Україні цього року також помітно зросло, оскільки нові плантації, закладені садівниками раніше, цього сезону вступають у плодоношення”, – пише EastFruit.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!