Утричі зросли продажі української моркви за кордоном

0 136

За підсумками 2021 року обсяги експорту моркви з України зросли втричі. Крім того експортери відкривають нові ринки. Так, у вересні відбулося перше постачання моркви до Саудівської Аравії. Ця культура є досить перспективною і Україна може продовжувати суттєве нарощування її експорту, пише SEEDS.

Минулого року з України було експортовано 11,6 тис. тонн моркви. 68% експорту – постачання до сусідньої Білорусі. Утім, обсяги закордонних продажів можна було б збільшити в рази, за умови переходу на виробництво більш якісної моркви та активного її просування на міжнародних ринках.

“Головною проблемою овочевого сектору України є відсутність орієнтації виробництва на потреби експортних ринків. Оскільки місцеві супермаркети та оптові продавці продовжують торгувати продукцією вкрай низької якості, то овочівникам України так простіше та зручніше – адже не доводиться інвестувати у більш ефективні технології вирощування, у більш дорогу техніку, у сучасне обладнання з доопрацювання, охолодження, сортування та пакування овочів. Проте результатом такої простоти стають періодичні обвали цін, коли пропозиція виявляється навіть трохи вищою за потреби внутрішнього ринку, та й загалом виробники отримують порівняно низькі доходи з гектара”, – зазначив Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), в коментарі для EastFruit.

На думку фахівця, перспективними, з точки зору експорту, є ринки країн Близького Сходу.

“Країни Близького Сходу щорічно імпортують понад 300 тис. тонн свіжої моркви. Зокрема, ОАЕ – близько 100 тис. тонн, Саудівська Аравія – від 50 до 60 тис. тонн. По 20 тис. тонн моркви на рік імпортують Кувейт та Катар. Це величезний ринок, який міг би забезпечити українському овочівництву непоганий рівень стабільності, а разом з тим дозволив би знизити витрати на логістику за рахунок зростання обсягів поставчань та забезпечити подальший вихід на експорт овочів та картоплі до країн Субсахарської Африки, як це було з експортом яблука”, – говорить Андрій Ярмак.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!