На Закарпатті фермер майже рік не може отримати держдотацію за утримання овець

0 125

Михайло Шорбан із села Видричка, що на Закарпатті у своєму господарстві має поголів’я із 100 овець (68 вівцематок). Чоловік 15 років займається вівчарством, яке переживає нині не найкращі часи. Незважаючи на труднощі Михайло працює і до цього часу чекає обіцяну підтримку від держави – дотацію на поголів’я овець за рахунок коштів обласного бюджету.  

Ще минулого року Закарпатська ОДА анонсувала підтримку власникам поголів’я овець і закликала оформлювати дотацію за тварин. «Власники овець, особисті селянські господарства та фізичні особи, що утримують від десяти вівцематок та ярок старше одного року, юридичні особи, ФОПи, зокрема сімейні фермерські господарства, можуть отримати доплату за наявне та проідентифіковане станом на 1 липня поточного року поголів’я вівцематок та ярок старше одного року. Доплати передбачені за рахунок коштів обласного бюджету за «Програмою розвитку і  підтримки тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції в області на 2021 – 2025 роки».- інформував Департамент агропромислового розвитку Закарпатської ОДА на офіційному сайті.  

 «За одну тварину обіцяли дотацію у розмірі 300 грн. У мене 68 вівцематок, 20 тварин, старших 1 року, та 12 молодих ягнят. Ще до 6 липня я зібрав необхідні документи, які засвідчують наявне поголів’я і подав до Богданської сільської ради. Там запевнили, що відправили папери в обласну ОДА, – розказує Михайло Шорбан виданню zaholovok.com.ua – Таких господарів у нас в ОТГ двоє: я і ще один чоловік».

Кілька місяців чоловік чекав на відповідь. Іншому господарю витрати відшкодували, Михайла у сільраді годували обіцянками. Запевняли, каже, що документи відправили, але гроші, навряд, чи будуть. «Звертався до них і усно, і письмово до голови Богданівської ОТГ, але офіційну відповідь на папері давати відмовлялися, – каже чоловік. – До цього часу чекаю, але надії на місцеву владу мало, юрист ОТГ, який вів документацію, казав, що ніякої підтримки не буде. Але закон для всіх однаковий має бути».

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!