В лісах під Черкасами вже квітнуть сотні галявин з підсніжниками

0 133

У лісовому масиві Холодний Яр на Черкащині на площі понад 60 гектарів розквітла велика популяція підсніжника складчастого, занесеного до Червоної книги України.

Щоб забезпечити охорону популяції, місцеві екологи та студенти вже традиційно проводять в урочищі акцію “Первоцвіт”.

“Цього року зими майже не було. Ми вже 19-й рік поспіль приїжджаємо в урочище Холодний Яр для охорони підсніжників. І цьогоріч це найбільш ранній приїзд. Кліматичні зміни навряд чи вплинуть на популяцію підсніжників, бо рослини саме ранньоквітучі”, – розповів директор Навчально-наукового інституту природничих та аграрних наук Максим Гаврилюк.

Підсніжники квітують в урочищі Холодний Яр на Черкащині.

Підсніжники квітують в урочищі Холодний Яр на Черкащині. Ця червонокнижна рослина росте на площі у понад 60 гектарів. Щороку, аби не допустити знищення рослини, студенти та лісівники влаштовують акцію "Первоцвіт". Як вона стартувала цьогоріч – Юлія Норовкова розкаже.

Gepostet von UA: Черкаси am Samstag, 22. Februar 2020

Волонтенри обгородили галявини з підсніжниками стрічками та встановили попереджувальні таблички. За словами організаторів, акція – волонтерська, тому потребує фінансової підтримки.

За словами завідувача філії “Холодний Яр” Національного заповідника “Чигирин” Богдана Легоняка, щороку популяція квіток поширюється: ділянки стають більшими за розмірами, деякі, розташовані поруч, зрослися – вже є такі, що сягають 12-13 гектарів.

Варто зазначити, що місцеві підсніжники – унікальні рослини. Вони характерні для гірської місцевості і, крім п’яти осередків-локалітетів у Холодному Яру, в Україні трапляються тільки в горах Криму.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією UA: Черкаси

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!