В Рівному згадали про стародавні технології збирання меду

0 216

Громадам Рівненщини представили старовинну технологію збирання меду. Презентація відбулась в рамках проєкту ЕТНООСВІТА – ініціативи комунального закладу обласної ради Рівненський обласний центр народної творчості, пише SEEDS.

У Рівненському обласному краєзнавчому музеї зібралися етнографи і краєзнавці, щоб поговорити про все найцікавіше, що стосується унікального бортницького ремесла.

Читайте також: Українці позбавляють себе заробітку на сільському зеленому туризмі

Бортництво Київщини представила директорка Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко. Заповідник активно співпрацює з РОЦНТ в питаннях популяризації культури і традицій Рівненського Полісся, пише прес-служба Рівненської облради.

«Саме нематеріальна культурна спадщина сьогодні є важливою складовою іміджу України на міжнародному рівні, проявом нашої регіональної та локальної культурної ідентичності. Тож, гуртуймося біля свого», – закликають організатори.

Бортництво – це давній промисел добування меду диких бджіл, який донедавна вважали частково втраченим. Та на Поліссі цю професію досі передають з покоління в покоління, поступово відроджуючи традицію. Найяскравішим прикладом є родина Старинських із села Князівка, що на Березнівщині.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!