В Україні дешевшає картопля, однак купувати її ніхто не поспішає

1 6 793

Цього тижня ціни на картоплю в Україні знову знизилися, повідомляють аналітики проекту EastFruit. Пропозиція даної продукції як і раніше залишалася надмірною, а попит – невисоким.

Водночас учасники ринку говорили про збільшення частки некондиційної картоплі, оскільки виробники, які зіштовхнулися зі зниженням якості під час зберігання, почали розпродавати свої запаси.

Згідно з даними щоденного моніторингу проекту, з початку поточного тижня ціна на картоплю в Україні знизилася в середньому на 10%, і сьогодні фермери основних регіонів виробництва пропонують до продажу дану продукцію за ціною 7-9 грн/кг.

Водночас українські виробники досить довго намагалися утримати ціни на картоплю на високому рівні, однак вже в середині цього місяця стало очевидно, що при сталому рівні цін реалізувати обсяги, що не підлягають зберіганню, до настання морозів буде вкрай складно.

Тому виробники практичних на всій території дивні до середини тижня почали синхронно знижувати відпускні ціни, намагаючись відродити інтерес оптових компаній до свого товару.

Водночас оптові компанії, часто самі мали в наявності запаси дорогої картоплі, закупленої на початку-середині жовтня, яку наразі їм доводиться продавати собі в збиток. Тому продажі здійснювалися, головним чином, за мінімальною ціною і порівняно невеликими партіями.

Варто додати, що зараз картопля в Україні коштує в середньому в 2 рази дорожче, ніж в аналогічний період минулого року. При цьому, з огляду на досить великі обсяги даної продукції на ринку, українські фермери не виключають можливості подальшого здешевлення в даному сегменті.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. АЛЛА пише

    Картофель из Белоруссии пусть есть власть….. Может узнают что такое —– химия. А нет все для народа ….. Вы иногда проверяйте продуты питания на количество — химикатов….

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!