В Україні з’явиться віртуальний музей бортництва

0 527

Рівненщина – серед трійки областей, які працюють над популяризацією бортництва. Це – традиційний вид народних промислів, лісова форма пасічництва, ремесло, яке розвивалось ще за часів Київської Русі.

Аби популяризувати його в Україні впроваджують проєкт “Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі” за підтримки Українського культурного фонду. Днями його презентували в Рівному.

У рамках проєкту планують створити та запустити веб-портал “Віртуальний музей бортництва”, а також створити інтерактивні просвітницькі матеріали, які можуть стати основою досьє для номінування традиції до Репрезентативного списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

“Цей проект створює емоційно-культурний продукт, тому що осередки бортництва знаходяться в тій чи іншій місцині. Зібрати разом всі ці осередки і показати в такий віртуальний, але сучасний спосіб на базі віртуального музею бортництва, з віртуальними філіями – це і є головним покликанням цього проекту”,  – розповіла директорка Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко.

Міжнародний фасілітатор ЮНЕСКО з охорони та збереження Нематеріальної культурної спадщини Ілля Фетисов вважає, що бортництво має всі шанси стати “родзинкою” Рівненщини. Його можна розвивати і як складову туристичних маршрутів і популяризувати унікальний мед.

“Це може бути дійсно надзвичайно цінний ресурс саме Рівненської області. Бортництво дає дві складові: це туризм і реалізація продуктів бортництва. Тому що бортний мед коштує дорожче. Потрібно розкручувати бренд бортного меду, тому що він відрізняється і за своїми лікарськими можливостями, із своїм складом, і за своєю дією на здоров’я людини”, – вважає пан Фетисов.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією   rivne.media

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!