В Україні активно знижують закупівельні ціни на сою

0 254

Чергові ракетні обстріли української енергетичної інфраструктури росією, визнаною спонсором тероризму, а фактично – країною-терористом, ускладнюють роботу переробних підприємств, через що скорочується час їх роботи. Переробка сої іде дуже нестабільно, особливо з огляду на низькі темпи експорту продуктів переробки, переважно через західні кордони. Зупинка підприємств скорочує попит на сою та призводить до зниження цін. Крім того, ціни попиту на сою з боку європейських покупців також падають. В Україні закупівельні ціни на сою з ГМО знизилися на 500-1000 грн/т до 12500-13500 грн/т СРТ завод залежно від регіону, тоді як експортери на франко-господарстві пропонують за неї 12-13 тис грн/т, пише SEEDS.

Про це йдеться на сайті graintrade.com.ua.

Експортні ціни попиту на поставки в порти Дунаю та Чорного моря складають 350-370 $/т, з доставкою до Румунії або Угорщини – 450-480 $/т, але попит з боку ЄС скорочується.

Експорт сої з України за тиждень зменшився на 51,5% до 58,3 тис т, а загалом у сезоні сягнув 725 тис т. Основними покупцями були Туреччина та Румунія, де сою з дунайських портів перевантажували на великі кораблі.

За даними Асоціації промисловості рослинної олії та шроту Fediol, країни ЄС у жовтні переробили лише 716 тис т сої, що є найнижчим жовтневим показником останніх 9 років. Імпорт сої у 2022/23 МР скоротився у порівнянні з попереднім сезоном на 15% до 3,976 млн т, оскільки виріс імпорт соняшника з 0,15 до 1,07 млн т. З імпортованої до ЄС сої 42,3% поставила Бразилія, 39,3% – США, 8,4% або 333,6 тис т – Україна.

Січневі ф’ючерси на сою на біржі в Чикаго протягом листопада торгуються на рівні 525-530 $/т (+3-4% за місяць), але тиск на них найближчим часом посилить завершення сівби в Бразилії.

Читайте також: Пасліній – ефективний стимулятор росту не лише для пасльонових культур

За даними AgRural, станом на 21 листопада в Бразилії соєю засіяно 80% запланованих площ (86% торік), але цьогоріч площі сівби виростуть на 3-4%. Погода сприяє сівбі, і в центрально-західних регіонах країни, де вирощують основну частину сої, роботи майже завершені.

Рішення Нацради Бразилії з енергетичної політики зберегти 10% суміш біодизеля до 31 березня з наступним підвищенням до 15% з квітня негативно вплине на попит. В разі збільшення мандату до 15% попит на сою для виробництва біодизеля у 2023 р виросте до 30 млн т.

За оцінками Oil World, в Аргентині запаси соєвої олії на заводах станом на 1 листопада виросли до максимуму 29 місяців – 423 тис т, тоді як місяць тому вони складали 338 тис т. Більшість імпортерів купує дешевшу пальмову олію, тому попит на соєву різко знизився.

Якщо у Південній Америці збережеться сприятлива для розвитку посівів погода,то з початком збирання у січні тиск на соєві котирування посилиться, особливо на тлі низьких цін на нафту та пальмову олію.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!