В Україні істотно збільшилися прибутки у галузі  рибного господарства

1 365

Завдяки реформі рибного господарства запровадженій на основі європейських норм і стандартів, в Україні знизилися корупційні ризики та істотно збільшилися прибутки в галузі, пише SEEDS.

Про це повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня. За його словами, за рік з початку реформи вдалося досягнути значних результатів.

Читайте також: Рада продовжила оформлення нерозподілених паїв до 2028 року

Зокрема, після запровадження аукціонів на промисловий вилов в «Prozorro.Продажі» в рази збільшилися надходження за використання водних біоресурсів, частину з яких  в подальшому планується використовувати на відтворення, пише Мінагрополітики.

«У 2021 році промисловий вилов риби склав 30 тис. тонн і сплачено 15 млн грн податків. У 2023, після запровадження аукціонів, виловлено 24,5 тис. тонн і сплачено 101 млн. грн», – зазначив Віталій Головня.

Він підкреслив, що через повномасштабне вторгнення росії промисловий вилов зменшується. Натомість треба розвивати перспективні напрями рибництва – такі як аквакультура. До 2022 року в Україні аквакультура складала 27%, тоді як у світі – 52%.

«Аквакультура України має серйозні масштаби для розвитку. У нас великий водний фонд, понад 49 тис. водних об’єктів, більше 700 тис. га водного плеса. Навіть у 2023 році було вирощено понад 15 тисяч тонн риби в секторі аквакультури», – відзначив Віталій Головня.Він також наголосив на важливості цифровізації сектору. Зокрема, платформа «е-Риба» – ключовий продукт, який зменшує корупційні ризики. Це система управління галуззю, яка міститиме інформацію про рибну галузь: виробництво, статистичні показники, моніторинг,  простежуваність, імпорт-експорт, середня ціна та інше. Через онлайн-кабінет відбувається видача дозволів і підписуються договори.

Заступник Міністра підкреслив, що рибна галузь активно адаптується до європейських норм і стандартів. А також наголосив на необхідності розвитку наукового потенціалу, запровадження сучасних технологій і підвищення ефективності сектору.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Alexs пише

    Змешіть імпорт риби, і тоді прибутки ще збільшаться в рази.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!