В Україні планують знову компенсувати аграріям частину вартості вітчизняної агротехніки

0 163

У проєкті держбюджету-2024 передбачено фінансування низки програм, які стимулюватимуть розвиток вітчизняного машинобудування, серед яких – компенсація аграріям частини вартості придбаної техніки українського виробництва, пише SEEDS.

Про це повідомив заступник голови Комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

«Надзвичайно важливим кроком є поновлення фінансування програми компенсацій аграріям за купівлю української с\г техніки – 1 млрд грн. Це одна з найбільш ефективних програм стимулювання економіки, яка в попередні роки дозволила вдвічі збільшити обсяги виробництва с\г техніки», – йдеться в повідомленні Дмитра Кисилевського у Фейсбуці.

Депутат підкреслює, що цю програму планується розширити на інші високотехнологічні товари, на що передбачено додаткові 3 млрд грн.

Сприятиме розвитку вітчизняного машинобудування ще одна державна програма – оновлення парку шкільних автобусів. На ці видатки у бюджеті передбачено 1 млрд грн.

Читайте також: Захисникам України збираються безкоштовно передавати землі державної та комунальної власності

Кисилевський зауважує, що на цей товар розповсюджується вимога локалізації при публічних закупівлях, зокрема, у 2024 році – не менше 20% української складової.

«Загалом, наявність цих позицій у проєкті бюджету-2024 означає, що відбулась певна трансформація у розумінні керівництвом держави, що працює на інтереси держави, а що – ні. Уряд нарешті обрав правильний фокус: витрачати бюджетні кошти на товари внутрішнього виробництва там, де це можливо. І в ті сектори, які мають найбільший мультиплікаційний ефект.

Це дозволить повернути назад у бюджет до 40% коштів податками і створити робочі місця для громадян у своїй країні», – додав депутат.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!