В Україні спостерігається різке збільшення цін на картоплю

0 258

Після тритижневого здешевлення відпускні ціни на картоплю в Україні почали зростати, повідомляють аналітики проекту EastFruit. Головною причиною зростання цін на картоплю експерти проекту називають збільшення попиту на цю продукцію та загальне скорочення у господарствах запасів картоплі, непридатного для тривалого зберігання. Нагадаємо, що останні кілька тижнів закупівельна активність оптових компаній і роздрібних мереж залишалася досить низькою, внаслідок чого відпускні ціни в цьому сегменті знижувалися, пише SEEDS.

Так, на сьогоднішні ціни на якісну картоплю варіюються в межах 5-9 грн/кг ($0,14-0,25/кг), що в середньому на 26% дорожче, ніж наприкінці минулого тижня. При цьому більшість великих виробників продовжують стримувати продажі картоплі, що у свою чергу тільки підігріває зростання цін у цьому сегменті. За словами самих фермерів, цього сезону дуже високий відсоток некондиційної продукції, яка не придатна до закладки на тривале зберігання.

Читайте також: В Україні подешевшали картопля, капуста, столовий буряк та яблука

Варто зазначити, що наразі картопля в Україні вже в середньому в 1,5 раза дорожча, ніж за аналогічний період минулого року. Також виробники повідомляли про те, що зростання цін з початку тижня не спричинило погіршення темпів збуту, і в результаті, за їхніми припущеннями, надалі ціни в цьому сегменті можуть знову зрости.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!