В Україні виник гострий дефіцит садивного матеріалу плодових культур

0 2 694

Від початку вторгнення в Україні знищили чимало великих розплідників. Через це українські садівники вже відчувають гострий дефіцит садивного матеріалу плодових. Про це розповів голова асоціації «Укрсадпром» Олександр Матвієць, пише SEEDS.

«Знищений один з кращих розсадників Східної Європи – Бахмутський. Це розсадник світового рівня, де Євген Розсуха зробив все від маточно-живцевого насадження до сучасних маточно-вегетативних підщеп. Ми лишилися й інших розплідників», – наголосив пан Матвієць.

За його словами, трохи краща ситуація з розплідниками ягідних культур, пише AgroTimes.

«Завдяки вітчизняним розсадникам ми стоїмо на рівні з Європою. Зокрема, «Фруктовий сад АТ», «Долина Агро», «ФруТек» не гірші за польські, нідерландські чи італійські розсадники», – резюмував голова асоціації.

Тим часом експерти плодового ринку прогнозують цього сезону падіння ціни на яблука в Україні. Головними причинами зниження ціни є зниження внутрішнього споживання через вимушену міграцію українців та значне падіння купівельної спроможності тих, хто залишився.

Читайте також:  Діти з Рівненщини організували «фабрику» патріотичних солодощів 

Крім цього ціни на пакувальні матеріали виросли і будуть рости в міру здешевшання гривні, логістика стала значно дорожчою, ще здорожчають енергоносії. Все це буде тиснути на ціни яблук, та вартість самого яблука не буде перевищувати 30% в структурі собівартості поставленого яблука на ринок споживання.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!