В Україні виробникам біометану спростили доступ до газової інфраструктури

0 152

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, удосконалила умови доступу виробників біометану до об’єктів газової інфраструктури, пише SEEDS.

Відповідну постанову «Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП щодо сприяння розвитку виробництва біометану» регулятор прийняв під час засідання 8 червня.

«Розвиток виробництва й експорту біометану має стратегічне значення для України, оскільки сприятиме залученню інвестицій в аграрний сектор, створенню нових робочих місць, збільшенню податкових надходжень до бюджетів місцевого й державного рівня, а також зростанню експортної валютної виручки», – зазначив голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський.

Документ вносить зміни до Кодексу газотранспортної системи та Кодексу газорозподільних систем у частині вдосконалення умов доступу виробників біометану до об’єктів газової інфраструктури та нівелювання технічних обмежень його передачі до газорозподільної системи.

Читайте також: На Прикарпатті виробники ягід гуртуються задля більш ефективного продажу врожаю

Це сприятиме розвитку виробництва біометану в Україні та досягнення кліматичної нейтральності, виконання Другого Національно визначеного внеску України в межах Паризької кліматичної угоди, що відповідає стратегії реформування енергетичного сектору в країнах-членах ЄС та Україні.


Біометан є відновлюваним газом, виробленим, зокрема, з відходів сільського господарства, в якому міститься до 95–96% метану та при використанні якого значно скорочуються викиди парникових газів.

За інформацією Біоенергетичної асоціації України, цього року в Україні запрацює п’ять біометанових заводів, потенційні обсяги виробництва яких становлять близько 70 млн м куб. на рік.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!