Після підриву Каховської ГЕС овочівникам Херсонщини доведеться переїжджати на нові поля

0 1 486

Підрив греблі Каховської ГЕС не знищить крупнотоварне виробництво овочів на Херсонщині. Але це створить певні труднощі, пише SEEDS

Про це в колонці на Аgrotimes написав Вадим Дудка, керівник консультаційної компанії «Агроаналіз».

«Переважна більшість фермерів-овочівників не мали власної землі, працювали на орендованій. Ті, хто орендував поля біля каналів, вирощувати овочі там не зможуть.

Але у овочівників буде два варіанти. Перший – використовувати воду зі свердловин. Другий варіант – змінити місце розташування своїх полів, наприклад, ближче до Дніпра. Адже води в річці менше не стало, і звідти можна напряму подавати воду на поля.

Звичайно, це обмежує зону овочівництва. Економічно виправдано подавати воду з річки на відстань 4-5 км від берега. Для того, щоб подавати на відстань 10 км і більше – потрібна подвійне перекачування або труби дуже великого діаметру», – пише фахівець.

Читайте також: Найбільше від знищення Каховської ГЕС постраждають фермери лівого берега Дніпра

На думку Вадима Дудки, овочівники більш мобільні, оскільки у них немає зернотоків та великих баз техніки, – вони зможуть переїхати на нові поля, якщо бажатимуть зберегти свій бізнес. До того ж овочівництво більш маржинальне, ніж зернові та технічні культури, тому зможе платити вищу орендну плату на березі Дніпра, вважає фахівець.

Для тих, хто буде міняти розташування овочевого поля й за свої кошти прокладатиме труби, ставити насосну станцію, треба дати можливість пільгового кредитування, вважає Вадим Дудка.

«Не дотації і не компенсації! Не треба роздавати гроші! Це нечесно і неринково. Треба дати можливість доступу до дешевих кредитів. І кредитувати могли б не тільки банки.

Продавці систем зрошення дуже часто були би раді дати кредит на 3-5-10 років, але їм потрібні гарантії сплати. А для цього потрібна реформа судової системи, що б за хабар не можна було ухилитися від погашення кредиту», – додає фахівець.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!