Перевернутий підхід до вирощування тепличних культур дозволяє істотно зменшити трудовитрати

0 81

Ізраїльський стартап BiomicAgritech у співпраці з нідерландськими колегами провели випробування в Голландському всесвітньому тепличному центрі (World Horti Center), де томати успішно дозріли на рослинах, які звисають вниз із труб-лотків, пише SEEDS.

Такий спосіб вирощування дозволяє зменшити трудовитрати та зменшити зараження вірусами через скорочення травм рослин.

«За допомогою перевернутого підходу хочемо скоротити трудовитрати на вирощування тепличних культур. При вирощуванні ногами вгору вам не потрібні ні шпалери, ні кліпси для стебел, ні співробітники для підв’язування рослин. Економія праці просто величезна», – розповів Еліезер Едельштейн, засновник BiomicAgritech HortiDaily.

Система вирощування складається з труб, які можуть обертатися і рухатися вгору-вниз і, власне, овочевих культур. Шпалери тут не потрібні, як і у випадку з огірками, які теж пройшли перевернутий тест. Для огірків трудовитрати на шпалеру ще більші через делікатну природу стебел огірка.

Читайте також: Громада з Вінниччини перетворила стихійний смітник на чималу плантацію малини

Крім скорочення трудовитрат у тепличному господарстві, стартап готується створити повністю роботизовану теплицю. Робот-маніпулятор видалятиме листя для проріджування і збиратиме врожай.

У трубі міститься субстрат та система зрошення. Рослина починає розвиватися вгору настільки, що стебло вже не в змозі нести вагу, стебло згинається і рослина опускається вниз. У міру наближення рослин до підлоги труба піднімається, забезпечуючи місце зростання.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!