В Україні вже продали сільськогосподарських земель на суму 5,3 млрд гривень

0 119

За 6 місяців загальна вартість землі за всіма угодами купівлі-продажу склала 5,3 млрд гривень. При цьому, продано лише третину відсотка від усіх доступних ділянок. Найбільш активною є Харківська область. Там угоди з купівлі-продажу уклали вже щодо 1% площі земель сільськогосподарського призначення, повідомляє SEEDS.

Середня ціна землі в Україні наразі становить близько 40 тис. гривень за гектар. Про це минулого тижня, під час онлайн-презентації пёятого випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня “Огляд стану земельних відносин в Україні”, розповів експерт Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Роман Нейтер.

Темпи торгівлі землею зростають, кількість угод щомісяця зростає. Найбільш активним з точки зору укладання угод купівлі-продажу ділянок був грудень.

“Порівнюючи з листопадом обсяги ринку землі в останній місяць 2021 року зросли як за кількістю угод купівлі-продажу, так і за площею землі в обігу приблизно на 30%. У грудні вперше за 6 місяців від запуску ринку, щоденна кількість угод перевищила тисячу, такі показники спостерігалися 5 разів впродовж грудня. Крім того, 6 разів у грудні щоденна площа землі в обігу перевищувала 2500 га. Абсолютний рекорд було зафіксовано 23 грудня – майже 1200 транзакцій і понад 3 тисячі га проданих земель”, – повідомили в Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

Варто зазначити, що точно визначити середні ціни на землю неможливо. Ціна продажу у державному реєстрі на сьогодні зазначена тільки для половини угод (55%). Для розрахунку обсягу ринку землі Kиївська школа економіки змоделювала вартість ділянок, враховуючи їх цільове призначення, площу, тип угідь і локацію ділянок.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!