В Україні запроваджуються європейські механізми державної реєстрації ГМО

0 152

Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт №5839 «Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки», пише SEEDS.  

Законом запроваджуються європейські механізми державної реєстрації ГМО, вводиться заборона на вирощування та обіг: ГМО-кукурудзи — постійно, ГМО-цукрових буряків і ріпаку — протягом 5 років з дня набрання чинності Закону. Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Реалізація Закону дозволить досягти системної сумісності законодавства України із законодавством ЄС у сфері поводження з ГМО. Зазначається, документ базується на 8 основних актах права Європейського Союзу у сфері ГМО.

Читайте також: Нашестя фур на Одещині перетворює регіон на епіцентр масштабного екологічного лиха

Також встановлюються вимоги до використання маркувань «з ГМО», «без ГМО», «вироблено з ГМО-сировини» відповідно до норм законодавства ЄС. Споживач повинен бути впевнений у тій продукції, яку він споживає та мати право вибору.

Крім цього в країні створюється Державний Реєстр ГМО, який вестиме Мінагрополітики.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!