Вчені знайшли хижі бактерії, які очищатимуть воду не гірше за хлор

0 119

Дослідники зі Швеції замінили хлор у водопровідній воді на нешкідливі для людей хижі бактерії. Виявилося, що вони можуть стати чудовою альтернативою хлору, пише SEEDS.

Зараз очищення води складається з кількох етапів: фільтри для фізичного видалення частинок і мікроорганізмів і ультрафіолетове світло, яке діє як додатковий дезінфікуючий засіб, але останнім етапом майже завжди є додавання хлору.

Читайте також:  Незабаром фермери зможуть вирощувати соєві боби, які замінять свинину

За кілька місяців після видалення хлору з води у ній розмножилися бактерії Bdellovibrio і зʼїли інших мікробів. У поєднанні з додаванням дрібних фільтрів такий метод очищення води зробив хлорування непотрібним.

«Це абсолютно нешкідливо для людей. Таким чином, наш висновок полягає в тому, що можна мати безпечну та чисту питну воду без хлору. Ми не спостерігали підвищеного ризику, що, звичайно, було дуже важливим для водопровідної компанії та її клієнтів», — розповіла співавторка дослідження Кетрін Пол виданню New Atlas.

Науковці кажуть, що використання бактерій як альтернативи хлору є менш дорогим і більш енергоефективним способом очищення питної води. Адже ультрафіолетові лампи використовують занадто багато енергії, а біофільтри дорогі і займають багато місця. Але поки що вплив бактерій Bdellovibrio потребує подальшого вивчення.

 

SEEDS 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!