В Україні лише 6% виданих аграріям кредитів забезпечені сільгосп землею

0 156

Потенціал сільськогосподарських земель, як застави, в Україні досі не реалізовано. Таку думку висловив аналітик Центру досліджень продовольства і землекористування Київської школи економіки Роман Нейтер, під час конференції AgroInvestDay, пише SEEDS.

Між тим, саме розвиток кредитування під заставу землі отримає поштовх до розвитку з початком другого етапу земельної реформи, яка має відбутися вже за півроку, коли на ринок прийдуть великі гравці і обсяги транзакцій сягнуть тисяч гектарів.

«Лише 6% виданих аграріям кредитів забезпечені сільськогосподарською землею. При цьому в більш розвинутих ринках, в тих же США, більша частина кредитів, які отримають аграрії, отримані під заставу землі. 

Земля для аграріїв – це можливість отримати додатковий і оборотний капітал, і капітал для капітальних інвестицій. В Україні цього поки що не відбувається», – констатує Роман Нейтер.

Водночас, за словами фахівця, в Україні є досить негативний фон. За інформацією експерта, тільки на кінець травня було видано аграрних кредитів на 3 мільярди доларів (110,91 млрд грн). З них 51% строком на більше, як один рік.

Читайте також: Рада ухвалила законопроект, який вирішить проблеми тіньового використання держземель

«Прямих втрат, яких зазнав український аграрний сектор внаслідок війни становить 9 млрд доларів. Непрямі втрати – ц ті доходи, які аграрний сектор недоотримав, внаслідок війни – це 31 млрд доларів.

Тому ми можемо бачити, що зараз в аграрного сектору є досить велика «дірка», йому не вистачає капіталу для того, щоб адекватно працювати. Не вистачає капіталу для того, щоб відновлювати те, що було пошкоджено», – зазначає Роман Нейтер.  


Завдяки прийнятій в 2021 році земельній реформі українці отримали право вільно розпоряджатися землею: не тільки обробляти але й отримувати достойний прибуток з оренди, легально і прозоро інвестувати.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!