Відновлення зруйнованої Каховської ГЕС та водосховища триватиме вісім років

0 244

Повне відновлення Каховської ГЕС та інших гідроспоруд займе сім з половиною – вісім років. Про це розповів Ігор Сирота, генеральний директор Укргідроенерго, пише SEEDS.

Він зазначив, що на першому етапі, що триватиме два роки, якомога швидше збудують тимчасову гідроспоруду, яка перегородить Каховське водосховище і прийме паводкові води. Після деокупації, протягом двох років планують спорудити тимчасові греблі та набрати у Каховське водосховище паводкову воду.

«За гарного паводку ми можемо дійти до відмітки 12,5 метра, що вистачить для забезпечення водою трьох областей», – наголосив Ігор Сирота.

Гендиректор Укргідроенерго розповів, що після цього будуватимуть тимчасову гідроспоруду і з нижньої сторони Каховської станції, щоб оглянути наслідки руйнування, зібрати докази підриву станції та осушити будівельний майданчик.На другому етапі замість зруйнованої гідроелектростанції потужністю 340 мегават планується побудувати нову потужністю 520-580 мегават. Це має бути сучасна станція, яка відповідає теперішнім екологічним нормам: використовуватиме трасформатори без масла або з синтетичним маслом, що швидко розчиняється у воді. Потрібно буде передбачити рибоходи.

Читайте також: Площі під яблуневими садами в Україні досягнуть нового історичного мінімуму

Будівництво станції триватиме 6 років. Відновлення зруйнованого 6 червня 2023 року потенціалу Каховської ГЕС та водосховища займе сім з половиною – вісім років.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!