Відомий фермер-козак перевіз своїх кіз із Донеччини на Волинь

1 304

Знаний в Україні фермер Сергій Свириденко, власник відомого господарства «Козацьке подвір’я» на Донеччині, через війну був змушений покинути обжите місце, пише SEEDS.

Вторгнення росії внесло великі корективи у плани розвитку відомої ферми. Розпочалися артилерійські обстріли, зник газ. Суттєво впав збут продукції. Утримувати тварин ставало дедалі важче через дефіцит кормів, води та електроенергії.

Тому україномовний представник Донбасу з чубом-оселедцем вирішив переїхати на більш спокійну територію. Прихисток запропонував йому волинський фермер Іван Будь із села Дерно. Відтак на початку вересня Сергій найняв автомобіль-«скотовоз», яким за 1000 кіло­метрів перевіз обладання та 150 своїх кізок.

Читайте також: Стало відомо як живе сьогодні стадо диких корів неподалік Чорнобиля

На новому місці – незвичний клімат, інша трава. Тож чотириногі особини приживалися непросто, часто хворіли (окремі навіть загинули). Однак поступово призвичаїлися до нових умов і стали «західняками».

Зараз не всі кози дояться, адже значна частина — кітні. Але після окотів молока суттєво побільшає. Тоді виробництво набере нових обертів, розшириться асортимент, пише Високий Замок.


До речі, 1% виторгу від проданої про­дукції Свириденко перераховує на потреби ЗСУ. Військовим та їхнім родинам під час купівлі надає 5%-ні знижки. Робить усе для того, аби наблизити Перемогу і в шахтарському краї запанував мир.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Свириденко пише

    Дякуємо за увагу та підтримку!
    https://kozak-craft.com.ua

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!