Вигідніше, ніж помідори: фермерка розповіла, які сорти перцю краще обрати

0 495

Ідею вирощувати овочі Марині Ємець з Миколаївщини запропонував чоловік Володимир. Спочатку жінка скептично ставилась до пропозиції, оскільки мала іншу роботу – працювала в школі. Але після перших успіхів у сільському господарстві Марина підтримала чоловіка. Подружжя заснувало Сімейне фермерське господарство “Перцева долина”, постійно навчаються та розвивають бізнес, повідомляє SEEDS.

“Коли чоловік вирішив займатися фермерством, говорив: “Коли виходжу на город, мені пахне земля”. Я ставилася до цього байдуже – мала свою роботу в школі. Але тепер земля пахне й мені”, – розповідає Марина Ємець.

Фермерське господарство подружжя заснувало в 2016 році. Спочатку вирощували капусту та томати, але пізніше зупинилися на солодкому перцеві. Вирощувати його легше, ніж помідори, а вартує він більше, говорить фермерка.

“Саме 2016 року почали вирощувати перець. Мій чоловік просто закохався у цю культуру. Від помідорів відмовились, оскільки три роки поспіль на них була дуже низька ціна – роботи багато, а прибуток був мінімальний. У той же час почала зростати ціна на перець, тому ми зупинились на цій культурі”, – зазначає фермерка.

Сімейне господарство експериментувало з сортами, але зупинилось на невибагливих різновидах.

“У нас були й екзотичні різнокольорові перці. Наприклад, фіолетові, чорні та ін. Покупцям хотілось чогось незвичайного. Утім такі сорти були достатньо нестійкими до хвороб, до того ж урожайність була порівняно низькою. Зупинилися на кількох стійких сортах. Це перець “Польот” молдовської селекції та “Єремій”. Також пробуємо вирощувати сорти перцю для грилю – на них є високий попит”, – розповідає Марина Ємець.

З 2015 року фермери співпрацюють з Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP). Завдяки проекту господарство знайшло ринки збуту для продукції та отримало грант на техніку для обробки ґрунту та догляду за рослинами: трактор, фрезу, обприскувач та ін.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!