Виноградникам Одещини бракує запасів вологи

0 149

Березень 2023 року на території півдня України відзначався нестійкою, але доволі теплою і переважно сухою погодою. За даними спостережень метеорологічного посту при ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» середньомісячна температура повітря склала +6,6 ºС, що на 3,3 ºС вище середніх багаторічних значень, пише SEEDS.  

Крім цього вчені центру, який знаходиться в селищі Таїрове на Одещині констатують, що запаси продуктивної вологи в метровому верхньому шарі ґрунту нижче середніх багаторічних значень і рекомендують проводити заходи мінімізації випаровування води.

«За результатами визначення польової вологості ґрунту на кінець березня необхідно зазначити, що запаси продуктивної вологи в 1 метрі шару чорнозему південному важко суглинковому дорівнює 63 мм, що нижче середніх багаторічних значень», – йдеться в повідомленні ННЦ “ІВіВ ім В Є Таїрова” у Facebook.

Фахівці додають, що кількість опадів у березні склала 17 мм (62% від норми), причому їхня переважна кількість (15 мм) випала впродовж трьох днів – 26-28 березня.

Читайте також: Фахівці застерігають: хлорвмісні добрива та пестициди знижують урожайність і калібр ягід

«Обробіток ґрунту повинен бути направлений на мінімальне випаровування води. Враховуючи погодні умови навесні, дуже важливо провести профілактичні обробки виноградників та надійно захистити рослини від хвороб та шкідників. Порівняно тепла зима добре сприяла перезимівлі збудників хвороб винограду», – додають фахівці.

Наявний високий інфекційний запас збудників хвороб та зимуючих стадій шкідників, достатній для повсюдного та сильного розвитку основних хвороб та шкідників в поточному році, застерігають у центрі.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!