Високий попит на українську олію з боку Китаю спричинить зростання вартості соняшника

0 318

Ціни на соняшник в Україні значно різняться в залежності від регіону, умов поставки, відсотка олійності та розміру партії. В цілому цінові показники мають тренд до зростання, який буде підтримано запитом з боку Китаю на закупівлю значної партії української соняшникової олії, пише SEEDS.

Про це йшлося під час щотижневого брифінгу, організованого аналітичним центром кооперативу «ПУСК», створеного у рамках ВАР.

«Ціни на соняшник на українському ринку стартують з 16500 грн/т, в середньому показники находяться у діапазоні 17300-17500 грн/т. В портах Одеси пропонують до 18000 грн/т.  Можна відмітити наявність попиту на високоолеїновий  соняшник, який торгується лотами 400-600 тонн близько18000 -18600 грн/т. Є попит на український соняшник з боку Румунії та Болгарії у діапазоні 520-550 $/т, ціни залежать від відсотка олійності», – повідомив аналітик кооперативу «ПУСК» Олексій Тартаковський. 

Читайте також: Через блекаути ціни на соняшник стрімко падають

Вагомим фактором, що буде впливати на зростання цін на соняшник, є зростання попиту з боку Китаю на українську соняшникову олію.

«Очікується, що Китай закупить 100-150 тис. тонн олії в Україні, це суттєва партія, і це буде сприяти зростанню цін на соняшник. Китай змушений повертатися на український ринок, бо рф є нестабільним гравцем. Україна ж зарекомендувала себе як надійний постачальник на світовому ринку олії», – зазначив аналітик.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!