Холодна весна допомагає українським аграріям

0 765

Затяжна весна грає на руку українським аграріям, адже через прохолодну погоду, особливо в центральних та північних областях, весняні польові роботи та посівну дещо відтермінували. Це дає фермерам та аграрним компаніям додатковий час, щоб підготуватися та накопичити ресурси. До того ж такі морози, які фіксуються зараз, не мають зашкодити посівам озимих культур, повідомляє SEEDS.

“Погода дає нам часовий люфт. Навіть за інших рівних обставин рівень промерзання ґрунту не дозволило би нам поки що вийти повноцінно в поле. Масштабний старт весняних польових робіт — кінець березня, а в деяких областях — навіть перша декада квітня. Звісно, реальна дата залежатиме від швидкості наростання тепла та кількості опадів, але поки що так.

Температурні позначки вночі все ще є від’ємними, а на Півночі та Сході досягають -12-10°С. Чому це гарна новина? Погода дає нам можливість акумулювати ресурси, організувати роботи і при цьому вкластися в оптимальні агрометеорологічні терміни. Наше завдання — максимально використати цей додатковий час, залучити внутрішню й зовнішню допомогу та оптимально підготуватись до виходу в поле”, – зазначив міністр аграрної політики Роман Лещенко.

Серед несприятливих погодних новин – недостатня кількість вологи у ґрунті. І, принаймні до 20 березня, очікувати опадів не варто.

Що ж до стану озимих, то він цілком задовільний.

“Лютий був відносно теплим — деінде почалося проростання, але через зниження температур наразі посіви перебувають у стані зимового спокою, тому морози не мають їм зашкодити”, – говорить Роман Лещенко.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!