Ягідні війни: селяни перекрили дорогу через чорницю

0 253

У селі Липники Житомирської області місцеві жителі перекривають дорогу, щоб не пропустити сусідів з Рівненської області збирати ягоди в довколишніх лісах. І для тих, і для інших збирання чорниці – це чи не єдиний заробіток. З продажу ягід живуть цілий рік, тож на збір чорниці місцеві жителі вирушають родинами, повідомляє SEEDS.

Мешканці Житомирщини звинувачують «конкурентів» у тому, що вони знищують кущі чорниці гребінками, а також не лишають ягід для збору місцевим. Сусіди ж звинувачення відкидають. Кажуть, після такого збору ягоди краще ростуть.

Поліція охороняє правопорядок. Селяни ж готові захищати своє право на заробіток.

До речі, у цьому випадку закон на боці житомирських селян, оскільки збір ягід механічними пристроями заборонений. За порушення цієї норми передбачено штраф від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів. Крім того, до цього штрафу додаватиметься по 272,41 грн стягнень за кожен кілограм чорниці, яку зібрали за допомогою гребінки.

Читайте також: Україна добряче збільшила експорт заморожених ягід: що і куди продають

Нагадаємо, що чорниця займає перше місце за обсягами експорту з України (серед заморожених ягід). Також популярна за кордоном заморожена малина українського виробництва. Минулого року такої продукції найбільше експортували до Польщі, а також Німеччини та Чехії.

SEEDS.org.ua за матеріалами ТСН

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!