Як смаколики стали ліками: унікальний метод переробки ягід розробили в Україні

0 396

В Україні виготовляють унікальний суперфуд — ягідні пасти. Позитивний вплив такої продукції на здоров’я доведено науковими дослідженнями. Ягідні пасти активно експортують, а канадські виробники навіть запозичили українську технологію для виробництва паст у Північній Америці. У чому ж секрет популярності корисних смаколиків та їх унікальність, для читачів SEEDS розповіла директор з маркетингу компанії LiQberry, яка виробляє диво-пасту, Євгенія Нечитайло.

Аналогів українському суперфудові з чорниці, обліпихи, журавлини, малини та інших ягід у світі немає. Уся справа — в технології виробництва HTD-technology, винайденій українськими вченими.

«‎Можливо, на світовому ринку є схожі продукти. Але, можу впевнено сказати: таких, як ті, що виготовлені за українською унікальною технологією, або ще корисніших продуктів поки немає. Виробники джемів, пастили намагаються максимально зберегти всю користь від ягід чи фруктів, але їм це не вдається, оскільки для того, щоб продукт довго зберігався, його зазвичай піддають дії високих температур, заморожують, або застосовують консерванти, що призводить до втрати поживних властивостей продукту. Завдяки нашій технології ми не використовуємо високих температур (не більше ніж 70 градусів).

Кавітація (гідроудар в рідкому середовищі за допомогою мікропухирців) дозволяє не додавати до ягідних паст цукру, води чи консервантів. Завдяки унікальній методиці вдалося роздробити кісточки. Саме в кісточках міститься багато цінних мікроелементів, саме той цінний заряд енергії, який природа вкладає до насіння, щоб з нього виросла нова рослина. Кісточки ягід — це велика кількість антиоксидантів, Омега 3-6-9, вітамін Е, поліфеноли. Але якщо вживати свіжі ягоди чи, скажімо, варення, ці корисні елементи не надходять до організму, адже кісточки проходять через наш організм «‎транзитом»‎. Завдяки ж кавітації нам вдалося, умовно, «‎звільнити енергію»‎ кісточок, зробити її доступною для організму людини», — розповідає Євгенія Нечитайло.

Ягідні пасти можна порівняти з ліками чи вітамінними комплексами. Саме тому їх продають не лише в магазинах, а й в аптеках.‎

«‎Вживання такої кількості поживних речовин, які містяться в пастах, це якісна заміна синтетичних вітамінів. Це частина функціонального харчування — способу харчування, який передбачає вживання натуральних, не таблетованих чи капсульованих продуктів. За умови тривалого практикування функціонального харчування спостерігається оздоровчий, терапевтичний ефект. Таким чином, ягідні пасти — це не просто смачний продукт, це корисна їжа, яка іноді перевершує ефект від вживання препаратів (наприклад, йдеться про користь чорничної пасти для покращення зору та стабілізації артеріального тиску)»‎, — говорить директор з маркетингу компанії LiQberry.

У період осінніх застуд та пандемії продукт виглядає досить актуальним.

«‎Це потужна підтримка імунітету, тому введення таких продуктів у раціон сьогодні є актуальним, як ніколи. Коли людина вживає імуномодулятори, утворюється просто велика кількість лейкоцитів. Якщо ж регулярно їсти пасту, організм реагує більш комплексно та спрямовано», — розповідає пані Євгенія.

За 8 років існування компанії асортимент продукції достатньо розширився. Тепер це не лише смаколики з різних видів ягід, а й пасти з додаванням меду.‎

«‎Одна з моїх улюблених паст — чорнична. Її можна назвати амбасадором бренду, адже вона флагман продажів. Саме з цим продуктом ми провели найбільше досліджень. Наприклад, вплив вживання пасти на зір було досліджено в Інституті очних хвороб та тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України. Також популярна паста з іншої корисної культури — обліпихи, яка містить велику концентрацію вітамінів С, Е, токоферолів. Брусниця і журавлина — чудові природні антибіотики, також вони сприяють зниженню тиску», — зазначає представниця компанії.

‎«Нещодавно ми випустили нову лінійку продукції — ягідні пасти з медом. Вони стали досить популярними. Ми можемо додавати в органічні пасти 10% меду. При виготовленні продукту не застосовуються високі температури, тому мед зберігає усі корисні властивості. Це робить продукт більш солодким та надає йому нових властивостей‎»‎ , — говорить директор з маркетингу LiQberry.

За словами Євгенії Нечитайло, українці дедалі частіше цікавляться аспектами здорового харчування та корисними продуктами, зокрема, ягідними пастами.

«‎Компанія на ринку вже 8 років. За цей час зріс інтерес до здорового харчування та нашої продукції. Наразі зростання обсягів продажів складає +15% на рік. До карантину ми були більш орієнтовані на експорт до Японії та на європейський ринок, але зараз з цим дещо складніше, тому більше зосередились на внутрішньому ринку. Продаємо пасти через мережі супермаркетів. Наш продукт розміщують на поличках із суперфудами чи у відділах здорової їжі. Також пасти продаються в аптеках, спеціалізованих магазинах органічного харчування. Крім того реалізовуємо продукцію на власних майданчиках та продаємо через Інтернет», — зазначає представниця LiQberry‎.

Тепер завод з виготовлення ягідних паст є не лише в Україні, а й у Канаді.

«Нашою розробкою, переробкою шляхом кавітації, зацікавились у Канаді. У цій країні ми відкрили завод, який займається виробництвом чорничної пасти. Продукція зайняла друге місце на конкурсі органічних продуктів у Монреалі. Утім, якість пасти, яку ми виготовляємо в Україні, вища, оскільки в Канаді використовується промислово вирощена ягода, а ми переробляємо дикорослу чорницю, яка містить більше корисних елементів‎»‎, — розповідає Євгенія Нечитайло.

Більше дізнатися про ягідні пасти, їх виробництво, скуштувати та придбати продукт можна буде під час Міжнародної конференції: «From Local to Global: суперфуди, технології, ринки». Організатор конференції – агромедіа-агенція SAPIENZA за підтримки Київського контрактового ярмарку. Місце зустрічі: м. Київ, Міжнародний виставковий центр (Броварський проспект 15), виставка “AgroComplex 2021” (Павільйон №3).

Участь у заході безкоштовна за умови попередньої реєстрації. Зареєструватися можна тут. Також кожен учасник попередньо має зареєструватися на виставку “AgroComplex 2021”, у рамках якої проходитиме конференція. Зробити це можна тут.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!