Окуляри віртуальної реальності для корів: як збільшити надої з допомогою технологій

0 305

Сучасні технології змінюють уявлення про майбутнє галузі тваринництва. Роботи вже годують худобу, прибирають за нею та контролюють стан здоров’я сільськогосподарських тварин. Крім того, новітні технології можуть сприяти підвищенню продуктивності ВРХ. Виявляється, корови дають більше молока не лише, якщо слухають класичну музику, а й якщо дивляться картинки. Це на власному досвіді довів фермер із Туреччини, повідомляє SEEDS.

Наукові експерименти надихнули турецького фермера Ізета Коджака купити для свої корів окуляри віртуальної реальності. Застосування техніки допомогло збільшити надої на 22%.

Справа у тому, що в окулярах тварини, які взимку закриті в приміщеннях, бачать картину літа та зеленого лугу і уявляють себе на пасовищі. Це зменшує рівень стресу в корів, покращує апетит і загальний стан великої рогатої худоби.

Ізет Коджак купив “на пробу” лише один набір окулярів. Результат фермерові надзвичайно сподобався. Тепер він планує закупити ще десять пар окулярів віртуальної реальності для корів.

А от покращити продуктивність та стан здоров’я птиці допомагають роботи. Однією з інновацій у цій галузі є робот Octopus Robots Poultry Safe. Машина дозволяє повністю дезінфікувати пташники без прямого втручання людини. Перевертаючи підстилку та застосовуючи біоцид шляхом розпилення, він запобігає розмноженню на фермах золотистого стафілокока, кишкової палички та інших мультирезистентних штамів бактерій.

Читайте також: Роботи доглядають за курми та допомагають зменшити використання антибіотиків (відео)

Додаткові переваги використання машини зі штучним інтелектом включають підвищення рентабельності за рахунок зниження рівня смертності та покращення добробуту тварин.

SEEDS за матеріалами Погляд – Новини Київської області

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!