Японці винайшли технологію, за якою фрукти і овочі можуть вирощуватися на будь-якій пласкій поверхні

0 150

Переконатися в можливості вирощування фруктів і овочів на пласкій поверхні японські вчені пропонують у Центрі досліджень і розробок Mebiol, поблизу Токіо. Про новинку розповідає scmp.com.

Тут листя салату Baby Cos ростуть в таці при світлі пурпурного кольору. На іншій полиці мініатюрний сад з мікрогріном зеленіє по всій поверхні салатниці. Особливість цих насаджень в тому, що вони вирощені без ґрунту, а просто поверх тонкої прозорої полімерної плівки.

Хіроші Йошіока, віце-президент Mebiol, демонструючи компактні ділянки з рослинами, піднімає за край плівку, і тримає її, наче килим з листя.

За словами Юічі Морі, фізика-хіміка, засновника Mebiol, Центром розроблено метод, альтернативний традиційному землеробству. Для виготовлення плівки використано гідрогель, і тому плівка через безліч своїх пор, діаметр яких становить одну мільйонну міліметра, добре вбирає воду і поживні речовини,даючи життя рослинам.

Система Mebiol споживає на 90% менше води, ніж звичайне господарство. Мікроскопічні пори полімерної мембрани також блокують проникнення бактерій і вірусів, усуваючи необхідність в шкідливих пестицидах. Оскільки в ґрунті немає необхідності, ферми можуть бути створені практично в будь-якому місці – в пустелі, на дахах міст і навіть на забруднених землях. Це вже доведено в 150 містах Японії, в одному китайському місті, а також на фермі посеред пустелі в Об’єднаних Арабських Еміратах. Mebiol планує найближчим часом експортувати свої технології в Європу та інші країни Близького Сходу.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!