З найстарішої в світі виноградної лози щороку знімають до 50 кг винограду

0 476

У словенському місті Марібор росте найстаріша виноградна лоза в світі. Stara trta (стара виноградна лоза) зареєстрована у Книзі рекордів Ґіннеса. Їй понад 400 років, пише SEEDS.

Доказом віку лози мають бути дві картини 17 століття, що демонструють зображення куща. Це підтвердили вчені з Люблянського університету, які ретельно дослідили рослину і науково встановили його вік щонайменше 350 років, але з умовою, що це може бути до 400 років.

Корінь виноградної лози приростає до стіни будівлі, а огорожа захищає рослину від небажаних пошкоджень. Його плоди ростуть настільки високо, що до них важко дістатися. Ця виноградна лоза є різновидом Модра Кавчина або Заметна Черніна.

Щорічно з лози знімають до 50 кг винограду та переробляють на вино, приблизно 100 пляшок. Його можна скуштувати в старому ресторані, фасад якого вона застилає. Цінність такого вина у його рідкості, а не смаку, який є досить звичайний.

Читайте також:  Садівник з Одещини виростив на березі лиману екзотичний сад

Стара трта – головний герой, навколо якого щороку восени організовується фестиваль “Старої лози”. Захід є унікальним у всій Словенії як за тематикою, так і за насиченістю заходів, організованих в рамках фестивальної програми. Завдяки цьому вже більше тижня місто є справжнім храмом не тільки словенських винних традицій, а й культури. Потім учасники фестивалю та туристи мають змогу дізнатись про вина найкращих виробників Штирії та Словенії.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!