Заборона на експорт гречки до кінця року точно діятиме – Висоцький

0 146

До кінця року в Україні продовжуватиме діяти заборона на експорт гречки. Про те, як довго триватиме ця заборона і коли її буде знято, розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, пише SEEDS.

Про це він повідомив в ефірі в ефірі «Суспільне. Новини».

«До кінця року заборона на експорт гречки діятиме однозначно, чи буде вона продовжена з січня 2023 року, ми зрозуміємо наприкінці листопада, оскільки її збір досі триває. Коли ми побачимо, що виробництво, яке було прогнозовано на рівні 140 тис. тонн, буде вже у нас в коморі, тоді можна буде про щось говорити. Але вільного експорту точно не може бути», – запевнив він.

При цьому Тарас Висоцький зазначив, що для внутрішнього споживання українцям потрібно 110 тис. тонн гречки. Він також пояснив, чому зниження ціни на гречку відбувається більш поступово, ніж це було прогнозовано.

«У вересні було аномально багато опадів і фактично на 2–3 тижні збір усіх культур зупинився, в тому числі гречки. Влітку було очікування, що урожай аграрії зберуть ще у вересні, а в жовтні він уже потрапить на ринок. Тому кінцевий ефект ціни буде досягнутий для споживача у листопаді», – наголосив Тарас Висоцький.

Читайте також: Вартість гречки в Україні може знизитися до 60–70 грн за кілограм – Віштак

Що стосується інших круп, то дефіциту також не буде, запевнив перший заступник міністра. Їх виробництво на 99% є вітчизняним, тож для внутрішнього споживання вирощених круп українцям буде більш ніж достатньо.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!