Чому ціни на яйця в Україні систематично збільшуються?

0 943

Ціни на яйця в Україні продовжують збільшуватися. Директор Союзу птахівників України Сергій Карпенко розповів, які фактори впливають на становлення вартості вищевказаного продукту, пише SEEDS.

«Ціна на яйця зазвичай підвищується в осінньо-зимовий період і відповідно зменшується в весняно-літній. Це пов’язано з тим, що 50% яєць виробляється в домогосподарствах. Коли на вулиці холодає, кури несуться менше, тоді збільшується попит на промислові яйця», — зазначив Сергій Карпенко під час брифінгу Media Center Ukraine.

Також фахівець зазначив, що за останні два роки близько 30 підприємств, які займалися виробництвом яєць, було закрито. Таким чином, Україна втратила приблизно 30% промислового виробництва.

«Також варто врахувати, що на окупованих територіях залишилося близько 20% виробництва, а компанії, що працюють на підконтрольній території України, не змогли вчасно оновити своє поголів’я, в них зросла собівартість виробництва», — говорить Сергій Карпенко.

До слова, нещодавно перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький запевнив, що вже до кінця жовтня Україна вийде на зниження і стабілізацію цін на яйця на рівні довоєнного часу. Детальніше про це читайте у матеріалі «Коли очікувати на стабілізацію ціни на яйця?».

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!