Загроза вторгнення Росії: що буде з ринком землі?

0 2 750

Попри тривожні новини щодо можливого військового вторгнення Росії в Україну, паніки на земельному, як і на більшості інших ринків наразі не спостерігається. Уповільнилась торгівля ділянками у прикордонних з РФ областях, утім, на думку очільника громадської організації «Асоціації землевласників України» Сергія Кулєшова, загальна ситуація наразі стабільна, пише SEEDS.

“Ситуація на ринку наразі нетипова: здавалося б, на такому новинному тлі землевласники мали б масово продавати свої ділянки й у битві за покупця опускати ціни нижче й нижче. Проте все не зовсім так. Наприклад, у прикордонних із Росією областях спостерігається невелике збільшення пропозицій із продажу ділянок, але жодного панічного розпродажу немає”, – цитує Сергія Кулєшова видання AGRI-GATOR.

На думку фахівця, у разі новин про відсутність загрози ринок продовжить зростати. Якщо ситуація залишатиметься такою ж напруженою, ринок деякий час уповільнюватиметься, як зараз, а потім почне поступово відновлюватися. У разі початку реальних бойових дій пропозиція продажу ділянок помітно зросте, а попит впаде, тому ціна землі в країні помітно зменшиться.

Згідно з даними Міністерства аграрної політики та продовольства, станом на 18 лютого в Україні було продано 98,6 тис. земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 251,6 тис. гектарів. Найбільш активно паї продають у Харківській (10157 угод на загальну площу 37 тис. гектарів з 1 липня 2021 року), Полтавській (7153) та Сумській (7133) областях.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!