Ціни на свиней: чого очікувати фермерам наприкінці лютого

0 584

З початку нового року ціни на свиней забійних кондицій в Україні знижувались. Утім, наразі ситуація на ринку змінюється. Так, у першій половині лютого котирування живця свиней стабілізувалися, а цього тижня навіть дещо зросли, повідомляє SEEDS.

Протягом третього тижня лютого середня ціна на свинину живою вагою в Україні склала 43,95 грн за кілограм. Це на 0,6% дорожче, ніж на початку місяця.

“Торги минулого тижня завершилися позитивно для виробників свинини, адже більшість із них змогли переглянути ціни на 0,25-1 грн/кг у бік підвищення. У наслідок цього нижня позначка цінового коридору підвищилася, тож ціни в усіх частинах країни консолідувалися в межах вужчого цінового діапазону 43-45 грн/кг. Так, хоча подекуди регіональна розбіжність цін ще зберігається, вона значно менше виражена, адже попит на свиней став рівномірнішим”, – повідомляють аналітики Асоціації “Свинарі України” (АСУ).

Кінець лютого буде характеризуватись подальшим зростанням цін на свиней забійних кондицій.

“Виробники свинини констатують, що реалізація товарних партій йде планово і без перехідних залишків, тоді як з боку переробників спостерігається помітне пожвавлення попиту. З огляду на це планова ціна реалізацій на наступний тиждень 45-47 грн/кг, залежно від товарних обсягів та регіонального розміщення”, – зазначають в АСУ.

Читайте також: Чому дорожчає м’ясо: за рік ціни зросли на третину

Нагадаємо, споживчі ціни на свинину в Україні зростають повільніше, ніж на інші види м’яса. Наприкінці минулого місяця вартість свинини в українських супермаркетах була в середньому на 7,7% вищими, ніж у січні 2021 року. Що ж до інших видів м’яса, то середня ціна яловичини склала 195,6 грн за кілограм. Це на 31% більше, ніж рік тому. Середня вартість курячої тушки зросла на 28%, а філе птиці – на 30,5%.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!