Закарпатський фермер тримає стадо буйволів

0 375

Тваринництво – складний і витратний бізнес в Україні, якщо не спланувати спочатку, який продукт і на який ринок будеш його реалізовувати. Чому фермер із Закарпаття взявся розводити буйволів? Чи приносить це йому дохід і навіщо він зайнявся таким непростим бізнесом? Читайте про це докладніше в матеріалі SEEDs.

Фермер Владислав Сабадош вже 8 років розводить карпатських буйволів, зараз їх у нього 11. Його ферма знаходиться в селі міського типу Буштино Тячівського району Закарпатської області.

У 2010 році сім’я Сабадош купила першу буйволицю і корову. Це рішення було обумовлено тим, що вони більше не хотіли купувати молоко. Буйволицю фермер придбав у німецького еколога Мішеля Якобі, який відомий тим, що захищає популяції карпатських буйволів.

«Буйволи – це не тільки молоко, сметана, м’ясо і шкіра, це ще і екологія. Дивіться, яке поле: чистота і порядок, немає ні кущів, ні чагарників », – розповідає фермер.

Пасовище буйволів огороджено парканом з дроту під напругою, який називається «Електропастух», що б до них не наближалися інші тварини. На пасовищі тварини не мають ніяких обмежень. Поки погода дозволяє, весь час худоба проводить на свіжому повітрі. Погану погоду і морози перечікують в сараї.

«Взагалі, буйволи і корови легше переносять мынусову температуру, ніж спеку. До -10 градусів вони не відчувають, якщо сухо. Колись, з товстенної шкіри буйвола виготовляли мішки для солі, яку добували на Солотвинських солекопальнях. Насправді карпатські буйволи – це звичайні адаптовані індійські буйволи, які живуть в Карпатах тисячу років. У господарстві їх здавна використовували як тяглову силу, більш потужну, ніж кінську. Зараз в Україні їх залишилося близько двохсот голів», – каже фермер.

Зараз буйволиць фермери не доїть, молоко повністю дістається телятам. За вдачею ці тварини норовливі, але в основному ведуть себе спокійно. Іноді навіть дають себе погладити. Свого господаря тварини впізнають навіть по запаху. Довго кликати їх не потрібно, вони самостійно слухняно підходять.

«У буйволячому стаді панує матріархат: куди мама повела – туди всі йдуть, ніхто не суперечить», – поділився фермер.

В утриманні буйволи дуже зручні. Їдять все те, що і корови – сіно, кукурудзу тощо. Оскільки імунітет у них сильніше ніж у інших тварин, інфекційні хвороби їм не так страшні.

Фермер поділився, що поки господарство доходу не приносить. Плюсом є те, що кожен рік господар отримує дотацію. Ці засоби дозволяють закупити корм на зиму. Однак, на розширення стада або найманих працівників цих грошей не вистачає.

«Державна підтримка фермерів повинна бути однозначно більше», – зазначив Владислав Сабадош.

SEEDS.org.ua за матеріалами Агро-Центр

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!