Законопроєкти №2194 та 3295 мають визначну роль у покращенні земельних відносин в Україні – думка

0 293

Сьогодні Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) провела онлайн медіа бранч для представників ЗМІ та громадськості “Інсайти земельної реформи. Які питання на порядку денному?”, за участі представників Уряду, Держгеокадастру, громадськості та міжнародних експертів.

Під час заходу учасники обговорили ключові зміни в земельних відносинах, яких можна чекати з прийняттям законопроєктів №3295 “Про державну підтримку сільського господарства України” та інших законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції, що був ухвалений ВРУ 5 листопада у другому читанні та в цілому, та №2194 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин», який невдовзі розглядатимуть у Парламенті.

“Обидва законопроєкти є важливими складовими комплексної земельної реформи і передбачають позитивні зміни у земельній сфері, зокрема законопроєкт №2194 запроваджує дерегуляцію у сфері землеустрою, усунення корупційних ризиків в управлінні земельними ресурсами, передачу земель за межами населених пунктів до комунальної власності громад. Законопроєкт №3295 спрямований на комплексне вирішення проблем діяльності малих агровиробників. Вони зможуть повністю легалізувати свою виробничу діяльність та матимуть підтверджену виробничу і кредитну історію, що полегшить доступ до кредитних ресурсів банків, а також до державної фінансової та іншої підтримки”, – про це у ході заходу зазначив Тарас Висоцькийзаступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

У питаннях розпорядження землями громад за межами населених пунктів існує чимало проблем, які стримують розвиток народовладдя на місцях і дискредитують державу в очах місцевого населення. “Законопроєкт №2194 відкриває перед громадами можливість самостійно планувати розвиток власних територій в межах та за межами населених пунктів в інтересах і за участю місцевого бізнесу та населення. Закон дозволить громадам визначати допустиме цільове призначення земель на підставі єдиної комплексної документації, встановлення меж між територіями громад та затвердження детальних планів території за межами населених пунктів”, – прокоментував Іван Фурсенкоперший заступник виконавчого директора Всеукраїнської асоціації громад.

З прийняттям законопроєкту №2194 оперативні можливості Держгеокадастру в частині функцій розпорядження землями сільськогосподарського призначення та інші повноваження служби будуть переглянуті. У результаті, штучні бюрократичні перешкоди та зарегулюваність, які спричиняють масову корупцію у земельних відносинах та перешкоджають економічному зростанню будуть ліквідовані, Держгеокадастр перетвориться на сервіс-орієнтовану службу для ведення Державного земельного кадастру та забезпечення функціонування Національної інфраструктури геопросторових даних.

Про те, як законопроєкт вплине на діяльність органу розповів Анатолій Мірошниченкоперший заступник Голови Держгеокадастру: “Контрольні повноваження Держгеокадастру будуть передані місцевим радам та обласним державним адміністраціям, також контрольні повноваження щодо дотримання екологічного законодавства у сфері земельних відносин збереже Держекоінспекція. Держгеокадастру буде менше втручатися в діяльність виконавців землевпорядних та топографо-геодезичних робіт, відповідальність яких буде піблягати обовязковому страхуванню. Також скасовуються державна експертиза землевпорядної документації та погодження майже всіх видів документації із землеустрою”.

“Обидва законопроєкти мають визначну роль у покращенні земельних відносин в Україні. Програма USAID АГРО підтримує їх ухвалення та готова надалі працювати над їх імплементацією. Законопроєкт №3295 стимулюватиме розвиток фермерських та інших малих господарств і надасть додатковий поштовх для розвитку аграрного сектору. Законопроєкт №2194 нарешті вирішить питання права власності на землю громад, спрощення доступу до земельних ресурсів для населення, бізнесу завдяки скасуванню зайвих дозволів та дублювання процедур перевірки документації із землеустрою тощо”, – коментує Сергій Кубахкерівник напрямку земельної реформи, Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!