Завдяки Brexit Україна може отримати переваги на британському ринку ягід

0 109

Після завершення Brexit європейським виробникам ягід стане складніше працювати на ринку Великобританії. Однак Україні це зіграє на руку. Таке припущення висловив керуючий партнер і співзасновник BigBlue organic blueberry farm Олег Науменко.

“Ймовірно, Brexit відбалансує нас щодо інших конкурентів. Наприклад, можуть з’явитися квоти або ввізні мита для європейських виробників”, — вважає Науменко.

Він акцентує на тому, що везти ягоди до Великобританії з України набагато довше, ніж з Польщі або Іспанії. Витрати на логістику збільшуються. Окрім того, багато ресурсів і часу забирає перетин українсько-польського кордону.

“Звичайно, європейські країни в цьому плані виграють. Поляки або голландці мають коротку і налагоджену логістику. Крім того, відсутність кордонів зараз приносить для них кращий результат”, — зазначає він.

З іншого боку, поки неясно, як уряд Польщі поведе себе щодо продукції з України, яка буде перевозитись транзитом через їхню країну до Великобританії. Можливо, вони введуть якісь нові квоти або інші обмеження.

BigBlue в минулому році отримала власний досвід торгівлі лохиною на британському ринку. У минулому році компанія зібрала перший промисловий урожай ягід і відразу вийшла в європейську мережу супермаркетів Lidl. Однак співзасновник BigBlue organic blueberry farm планує продовжити пошуки й інших контрагентів.

“Наші обсяги виробництва поки не дуже великі. А ті умови, які мережа від нас вимагає, досить складні в реалізації і в плані досягнення рентабельності. Вони поки не готові Україні платити більше, ніж полякам”, — пояснює виробник.

Він також додає, що за результатами минулого року вдалося експортувати близько 28 т лохини. Решту, приблизно 12 т, продали на внутрішньому ринку. Цього року виробництво очікується на рівні 120 т, половина з яких піде на експорт.

“У лютому плануємо взяти участь у виставці Fruit Logistics в Берліні. Потім визначимося, чи будемо ми продовжувати працювати з Lidl або знайдемо інших партнерів. Ми налаштовані рішуче”, — говорить Науменко.

Крім спілкування з діючими і новими потенційними клієнтами, він очікує від участі в Fruit Logistics продовження популяризації українського бренду. Також це хороша можливість поспілкуватися з конкурентами — португальцями, іспанцями, голландцями, поляками. Подивитися нові тренди в упаковці, логістиці, інноваційних технологіях сортування.

“Буде на що подивитися, і буде що показати. У нас велика органічна ягода, перевірена в європейських сертифікованих лабораторіях. За якістю, розмірами і смаковими характеристиками ми перевершуємо майже всіх європейських виробників. А британські колеги за якістю декларують нашу продукцію як одну з найкращих в Європі”, — підсумував співзасновник BigBlue organic blueberry farm.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією  AgroPortal.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!