Зменшення ПДВ та акцизу на пальне: податковий комітет ВРУ затвердив текст нового закону

0 349

Щоб зменшити податкове та фінансове на вантаження на бізнес загалом, та на аграріїв зокрема, Верховна Рада працює над змінами до законодавства. 14 березня Комітет з питань податкової та митної політики затвердив текст нового закону про підтримку бізнесу 7137-д. Він буде прийнятий як комітетська альтернативна до 7137, який включає норми про зменшення ПДВ та акцизу на пальне. Про це на своєму каналі в Telegram повідомив депутат від фракції “Голос” Ярослав Железняк, пише SEEDS.

Згідно з даними, опублікованими парламентарем, за ініціативою Уряду, на час воєнного стану великий бізнес зможе скористатися опцією єдиного податку:
– ліміт підвищено з 10 млн до 10 млрд;
– податок 2% від обороту;
– зняття обмеження по кількості робітників;
– зняті обмеження по видам діяльності (окрім підакцизних товарів та грального бізнесу)
– уряд отримує право визначати порядок сплати податку.

Інші норми та новації: 

1. Не вважається постачанням (= не оподатковується) передача пального через примусове відчуження чи вилучення майна для потреб держави, передача ЗСУ та іншим, а також надання пального як гуманітарної допомоги. Також таке пальне звільняється від акцизу.
2. Уточнюється, що фактичні перевірки можуть проводитися стосовно забезпечення можливості розраховуватися карткою.
3. Зупиняється перебіг всіх строків, контроль за дотриманням яких покладається на ДПС на час воєнного стану.
4. Шкода, заподіяна контролюючими органами внаслідок форс-мажорних обставин в період воєнного стану, не буде відшкодовуватися.
5. Пеня не нараховуватиметься за порушення, які виникли внаслідок форс-мажорів під час воєнного стану.
6. Благодійна допомога, надана учасникам бойових дій та особам, які проживають на території бойових дій, не оподатковується ПДФО. Також не оподатковується ПДФО вся нецільова благодійна допомога, яка надається особам, які постраждали внаслідок збройної агресії РФ.
7. Пеня за несвоєчасне бюджетне відшкодування ПДВ не буде нараховуватися, якщо несвоєчасність відшкодування відбулося внаслідок форс-мажорних обставин.
8. Надано право на податкову знижку у розмірі 16% (замість 4% зараз) на пожертвування неприбутковим організаціям.
9. Уточнюється, що звільнення від оподаткування ПДВ за ввезення в Україну і постачання в Україні ЗІЗ також надається, якщо ця продукція надається для потреб добровольчих формувань територіальних громад.
10. Уточнюється, що не сплачується ПДВ за товари, що були знищені під час війни, а також передані на потреби оборони.
11. Дозволяється включати до податкового кредиту з ПДВ суми, по яких ще не зареєстровані податкові накладні, але наявні необхідні первинні документи. Такі накладні повинні бути зареєстровані протягом 6 міс з моменту припинення воєнного стану.
12. Встановлення 0 ставки акцизу та 7% ПДВ на пальне.
13. Не вважається порушенням вимог щодо діяльності неприбуткових організацій передача коштів на ЗСУ та ін, а також для закладів охорони здоров’я, незалежно від виду благодійної діяльності зазначеної в статутних документах.
14. Відновлюються всі фактичні перевірки. Навіть ті, які зараз були заборонені на час карантину.
15. Відновлюються камеральні перевірки по деклараціях, по яких подано заяву на повернення бюджетного відшкодування ПДВ.
16. Встановлюється, що обмеження щодо віднесення до витрат наданої благодійної допомоги у розмірі не вище 4% від розміру прибутку не застосовуються до благодійної допомоги, наданої закладам охорони здоров’я та на спец рахунок НБУ на підтримку збройних сил.
17. З 24 лютого 2022 до кінця року звільняються від сплати плати за землю платники за землю, що розташована на територіях, на яких ведуться бойові дії. Перелік територій визначається КМУ.
18. На час воєнного стану для банків, інших фінансових установ та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених для надсилання повідомлення про відкриття або закриття рахунку та повідомлень про взяття рахунку на облік або відмову у взятті контролюючим органом рахунку на облік.
19. У разі неотримання фінансовою установою повідомлення (квитанції) контролюючого органу про підтвердження факту прийняття повідомлення про відкриття рахунку, по таким рахункам можуть здійснюватися видаткові операції без отримання підтвердження.
20. На час воєнного стану надання електронних сервісів та приймання електронних документів від платників податків здійснюються у робочі дні з 8 до 18 години.
21. Тимчасово, на період до припинення воєнного стану дозволяється імпорт та реалізація тютюнових виробів без встановленого маркування, але із маркуванням відповідно до вимог ЄС.
22. Встановлюється штраф у розмірі 8500 грн за незабезпечення можливості оплачувати картками.
23. Санкції за порушення закону про РРО не застосовуються до завершення воєнного стану.
24. З 1 березня до припинення воєнного стану ФОП 1-3 груп не сплачують ЄСВ за себе.
25. Спрощенцям 2-3 груп дозволяється не сплачувати ЄСВ за мобілізованих працівників. Такі суми будуть сплачені за рахунок держбюджету.
26. На період воєнного стану ФОП не сплачують ЄСВ, якщо не отримують доходу.
27. На період воєнного стану та протягом 3 міс після його закінчення штрафи та пеня по ЄСВ не застосовуються, а перевірки не проводяться.
28. Розширюються повноваження НБУ на період воєнного стану.
29. Дозволяється НБУ на час воєнного стану придбавати цінні папери у емітентів.
30. Передбачається сплата НБУ прибутку за 2021 році у 1 кварталі 2022 року.
31. Зупиняється банкам право видавати бланкові кредити.
32. На час ВС + 4 міс прибирається обов’язок НБУ відносити банки до категорії з підстав, якщо банк протягом 30 календарних днів поспіль допустив порушення мінімального значення нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу чи допустив порушення значення хоча б одного з нормативів ліквідності нижче мінімальних нормативних значень.
33. На час ВС + 4 міс прибирається обов’язок НБУ відносити банки до категорії неплатоспроможних у разі зменшення нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу та/або нормативу достатності основного капіталу на 50 і більше відсотків від мінімального рівня.
34. Надається низка послаблень по фінмоніторингу для банків на час ВС.
35. На час ВС + 30 днів прибирається відповідальність за несвоєчасну сплату по споживчих кредитах.
36. На час ВС + 30 днів забороняється стягнення майна по іпотеці та виселення мешканців.
37. Чиновникам встановлюється обмеження по заробітній платі на час ВС у розмірі до 10 МЗП, крім тих, які безпосередньо задіяні у заходах необхідних для оборони України.
38. ДПС наділяється правом складати протоколи за порушення порядку проведення готівкових розрахунків та розрахунків з використанням електронних платіжних засобів.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!