Наскільки українські аграрії готові до посівної?

0 307

Зазвичай, аграрії починають підготовку до посівної заздалегідь – з осені. Саме тому, більшість сільськогосподарських виробників сьогодні в більшій чи меншій мірі забезпечені добривами та насіннєвим матеріалом. Гірша ситуація з засобами захисту рослин – наразі забезпечена лише половина потреб аграріїв. Найбільш складна ситуація з паливно-мастильними матеріалами. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко, пише SEEDS.

“Загальна потреба у добривах під посівну покрита на 84%, у засобах захисту рослин – на 55%. Цей показник незадовільний, але й не критичний, адже нестачу можна компенсувати за рахунок імпорту з країн ЄС, які готові надати нам всю необхідну підтримку. Тим більше, що агрономічні терміни внесення ЗЗР припадають переважно на травень. Найбільш критична проблема – з паливом, вона вирішується на рівні перших осіб держави. Потреба в насіннєвому матеріалі в Україні забезпечена на 78%”, – цитує Романа Лещенка видання “Інтерфакс-Україна”.

За словами міністра, продовольча безпека в Україні залежатиме від військової ситуації.

“Аграрії України дуже мужні й готові працювати у складних умовах, щоб забезпечити продовольчу безпеку. Оптимальних календарних термінів сівби немає, вони залежать від погодних умов. У нас холодна весна, тому старт посівної кампанії дещо відкладено. Основний період цього року припаде на квітень – травень”, – зазначив міністр аграрної політики та продовольства.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!