Зростання цін на сировину, розвиток виробництва та пандемія коронавірусу: що стало визначальним в 2021 році для компанії Agricom Group

0 190

Початок січня – це традиційний період підбиття підсумків року, що минув, а також оголошення планів на новий. SAPIENZA.Media, в рамках проєкту «Підсумки агро-2021: погляд гравців українського бізнесу» запропонувала представникам українського агробізнесу у короткому бліц-інтерв’ю відповісти на 7 запитань, щодо розкривають їх ставлення до 2021 року та очікування від наступного року.

Про підсумки 2021 ми розпитали Петра Мельника, співвласника та виконавчого директора агрохолдингу «Агріком груп», президента Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

  • «Агріком груп» – лідер із вирощування безглютенового вівса та виробництва продуктів переробки під ТМ “Добродія” та San Grano. Земельний банк Групи об’єднує 28 тис. га землі у Чернігівській, Житомирській та Луганській областях. На землях, що обробляє компанія, вирощуються традиційні для регіонів культури: пшениця, овес, соняшник, кукурудза. Вся сировина проходить контроль якості в сучасних лабораторіях і зберігається у власних зерносховищах. 

Про те, що надихало та мотивувало протягом року, читайте в ексклюзивному коментарі SEEDS.

• Назвіть ТОП-3 події/чинники, що позначилися на розвитку Agricom Group в поточному році

– По-перше, на розвиток нашої компанії цього року вплинуло зростання цін на сировину. Крім того, серйозний вплив мало рішення щодо розвитку нашого заводу з виробництва пластівців з зернових культур.

У 2021 році в Agricom Group ухвалили нову стратегію, згідно з якою протягом п’яти років у планах інвестувати у розвиток переробки в Україні близько $20 млн. За останні півроку проінвестовано близько $2 млн.

Третім значимим чинником стала ​​пандемія коронавірусу. Вона впливає на всі сегменти бізнесу. З одного боку вона показує слабкість деяких компаній, з другого – силу більш підготовлених. І мені здається, що пандемія виявила певні сильні сторони «Агріком». Це стосується, зокрема, нашої команди, ставки на автоматизацію виробництва.

• Що є найважливішим, на вашу думку, у вашій галузі протягом 2021 року?

– Значущим фактором є зняття мораторію на продаж землі. Результати цього можна буде відчути через кілька років.

• Що вас найбільше надихнуло в році, що минає? Що запам’яталося?

– Я написав свою книгу. Яку саме – поки що секрет.

Також мене обрали президентом Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБу). У зв’язку з цим запам’яталися пропозиція очолення Асоціації, голосування, спілкування. Тому рік закінчується під знаком УКАБ.

• Продовжите думку: «Найцінніше в моїй справі – це…»

– Найцінніше у моїй справі – створити та відчути результат цієї справи.

• Що мотивувало та розчаровувало найбільше в 2021?

– Мотивував мене проект будівництва власного будинку. Це місце мого натхнення.
Розчаровує повторення помилок у робочих процесах та невиправдані очікування від людей.

• Чого Ви найбільше очікуєте від 2022 року?

– Від 2022 року ми очікуємо реалізації багатьох планів, зокрема, відкриття другої черги нашого заводу з виробництва пластівців

У 2022 році агрохолдинг планує випустити три нові лінійки продукції на новому виробничому майданчику площею 6 га у Чернігівській області, де керівництво агрохолдингу бачить у перспективі другу та третю чергу виробництва. Це не пластівці, це інші продукти, які з’являться на полицях.

• Яких подарунків чекають аграрії у 2022-му?

– Всі аграрії очікують добрих цін та врожаїв.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!