З’явились ефективні методи боротьби з мухами на свинокомплексах

0 342

Влітку мухи найбільше дошкуляють не тільки людям, а й тваринам. І це ще не все. Американські ентомологи виявили, що кімнатні та м’ясні мухи є переносниками значно більшої кількості збудників захворювань, ніж вважали раніше.

Вони здатні переносити понад 600 різних видів бактерій, про що свідчить аналіз ДНК. Багато з цих бактерій є збудниками хвороб людини, зокрема пневмонії, кишкових інфекцій та зараження крові.

У свинокомплексах для боротьби з мухами свиней обприскують розчинами й емульсіями інсектицидів. Кількість обробок залежить від чисельності мух: перші проводять з інтервалом 3-5 днів, наступні – через 6-7, 10-14 днів.

Проти мух-жигалок застосовують 3-5% дусти диброму, ціодрину, пропоксуру. Можна домогтися максимально тривалої дії препаратів, вдаючись до поперемінної обробки інсектицидами різних груп.

Інсектициди слід застосовувати своєчасно. Найефективнішим є поєднання хімічних і біологічних методів боротьби.

До біологічних методів боротьби з мухами належать стерилізація самців опроміненням, звукові прилади з високою частотою звуку. В останні роки з’явилася група сполук – регулятори розвитку комах. Уже синтезовано кілька тисяч речовин із такою дією.

Найбільший інтерес являють ювенільні гормони. Вони забезпечують регуляцію різних фізіологічних процесів. У разі їхнього збільшення або зменшення в організмі личинок, лялечок і дорослих особин настають незворотні процеси, що призводять до загибелі.

Найактивнішими гормонами є метопрен, альтозид, дифторбензурон, димілін. Їх використовують у концентрації 20-40 г/га для боротьби з пасовищними паразитичними комахами. При цьому витрати окупаються тільки за наявності біотопів не більше як 15-20% загальної території пасовищ.

SEEDS.org.ua за інформацією  AgroTimes

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!