1,5 млн гривень штрафу заплатить підприємство за вирощування кукурудзи в заповіднику

0 349

Порушення земельного законодавства – непоодинокий випадок в Україні. Частина таких злочинів стосуються порушення цільового використання земель. Найбільш цинічно у цьому контексті виглядає розорювання заповідних територій. Утім, рано чи пізно, порушників мають покарати. Наприклад, на Сумщині підприємство має заплатити майже 1,5 млн грн штрафу, за те, що посіяло кукурудзу на заповідній території, повідомляє SEEDS.

“Господарський суд Сумської області задовольнив позовні вимоги Державної екологічної інспекції у Сумській області до Державного підприємства «Вирівське». Суть позовної заяви полягала у стягненні з підприємства збитків, заподіяних внаслідок розорювання та нецільового використання земель природно-заповідного фонду”, – повідомляє Державна екологічна інспекція у Сумській області.

У серпні 2021 року під час планової перевірки ДП «Вирівське» екоінспектори виявили факт вирощування кукурудзи майже на 35 га земель Єзуцького заказника, який входить до складу регіонального ландшафтного парку «Сеймський».

У зв’язку з цим, представники інспекції звернулася до Сумської обласної прокуратури. Крім цього, фахівцями було нараховано 1 488 979 гривень збитків за умисне знищення частини об’єкта природно-заповідного фонду. Саме цю суму шкоди у повному обсязі суд і зобов’язав стягнути з держпідприємства.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!