2,5 млн гривень від держави отримає фермер з Одещини

0 586

Протягом кількох останніх років на Одещині активно розвивається перспективний напрямок вирощування і переробки горіхів. Навіть попри війну, господарства продовжують закладати нові плантації. У Ізмаїлі навесні розширили сад волоського горіха, а фермер Максим Шейко з Одеського району отримав 2, 5 млн гривень для висаджування ліщини (фундука), повідомляє SEEDS.

Підприємець обробляє близько 800 гектарів землі. Крім горіхів вирощує лохину. На плантаціях Максима Шейка поблизу села Алтестове росте півмільйона дерев фундука. Минулого року вдалося зібрати 300 тонн горіхів.Цього року плодоносити почне ще 25 гектарів ліщини. Розширити плантацію на таку площу Максимові вдалося завдяки держпідтримці – фермер отримав компенсацію на суму 2,5 млн гривень.

“Насьогодні це вважаються річні саджанці, сорти високоврожайні. Під цю закладку, ми отримали грант, виграли за програмою 2,5 млн, держава допомогла, відшкодувала закладання цих саджанців”, – розповів власник господарства у коментарі для Суспільне Одеса.

Також Максим Шейко планує займатися переробкою горіха. Цього року він відкрив цех для переробки фундука. Згідно з розрахунками фермера, виробництво дозволить збільшити прибутки вдвічі. Підприємець планує відшкодувати частину витрат на будівництво та садівництво, тому скористався новими програмами для аграріїв “Новий рівень” та “Свій Сад”.Читайте також: Садівники та власники теплиць можуть отримати допомогу через “Дію”

Нагадаємо, наразі українські аграрії можуть отримати компенсації з держбюджету за будівництво плантацій чи закладання нових садів. Для цього необхідно подати заявку через застосунок “Дія”.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!